-1.5 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 12 gruodžio, 2024

V. Šilinskas apie sprendimą didinti kvotą: prioritetas turėtų būti lietuvių įdarbinimas

AutoriusKarolina Konopackienė (ELTA)FotoDELFI
V. Šilinskas.

Laikinasis socialinės apsaugos ir darbo ministras Vytautas Šilinskas teigia, kad mažinti kvotą darbuotojams iš trečiųjų šalių siūloma atsižvelgus į nedarbą Lietuvoje, kuris siekia apie 7 proc.

„Iš Užimtumo tarnybos esame gavę siūlymą nustatyti (kvotą – ELTA) būtent arti 25 tūkst., netgi šiek tiek mažiau, atsižvelgiant į darbo rinkos situaciją, atsižvelgiant į tai, kad matome, kad nedarbas Lietuvoje yra apie 7 proc. – 150 tūkst. asmenų nedirba – kaimyninėje Lenkijoje nedarbas yra apie 3 proc.“, – LRT radijui sakė ministras.

Pasak V. Šilinsko, įdarbindama ne savo piliečius, valstybė per metus praranda 1,2 mlrd. darbo užmokesčio pajamų, todėl rinkdamasis darbuotojus verslas pirmiausia turėtų atsigręžti į lietuvius.

„Mes manome, kad prioritetas, visų pirma, turėtų būti lietuvių įdarbinimas. Tokioje Kalvarijoje, Ignalinoje nedarbas yra virš 13 proc., tikrai galime atsivežti iš ten žmonių ir nebūtina vežtis iš Centrinės Azijos, kur yra šiuo metu populiariausia“, – pažymėjo jis.

Paklaustas, ar dėl šio ministerijos siūlymo transporto sektorius nesusidurs su darbuotojų trūkumu, politikas užsiminė, kad apie tam tikras išimtis šiai sričiai buvo svarstoma, tačiau pirmiausia, pasak jo, būtina pažaboti nesąžiningus verslininkus.

„Transporto sektoriuje išimtis galbūt ateityje kažkada galėtų, bet šiuo metu jos nėra. Mes turėjome svarstymų kai įstatymai buvo keičiami, bet pagrindinis iššūkis yra, kad mūsų institucijoms reikia sąžiningo verslo pagalbos. Nes mes matome, kad turime daug nelegalaus darbo atvejų, turime atvejų, kuomet žmonėms yra pažadamas atlyginimas, jiems nesumokamas. Mes nenorime tokios situacijos, kai atvežami žmonės iš Centrinės Azijos ir paskui išmetami į gatvę be atlyginimo ir apgauti“, – akcentavo V. Šilinskas.

Vis tik kadenciją baigiantis ministras pridūrė, kad minėtas problemas išsprendus išimtis transporto sektoriuje galėtų atsirasti.

ELTA primena, kad šią savaitę ministerija pasiūlė ateinantiems metams nustatyti griežtesnę asmenų iš trečiųjų šalių įdarbinimo tvarką. Numatoma, kad tokių darbuotojų skaičius Lietuvoje neturėtų viršyti 25 tūkst.

Tikimasi, kad tokie pokyčiai padėtų apriboti pigios darbo jėgos imigraciją bei paskatintų darbdavius samdyti Lietuvos piliečius.

2024 m. sausio 1 d. duomenimis, iš viso Lietuvoje pagal darbo sutartį dirbo 131,5 tūkst. trečiųjų šalių piliečių. Daugiau nei pusė jų – 73 tūkst., dirba transporto ir saugojimo sektoriuje. Toliau rikiuojasi statyba (22 tūkst.) ir apdirbamoji gamyba (beveik 13 tūkst.).


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Vilniaus drabužių gamintoja „Lelija“ dėl sumažėjusių užsakymų atleidžia 47 darbuotojus

confident-noyce

Darbuotojų įgūdžiams lavinti ministerija skirs per 8 mln. eurų ES lėšų

confident-noyce

Viceministras: migrantų įdarbinimo kvota padės iš darbo rinkos neišstumti lietuvių

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau