0.7 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 6 vasario, 2025

V. Rupšys apie visuotinį šaukimą: jam įgyvendinti reikia resursų ir laiko pasirengti

AutoriusKarolina Konopackienė (ELTA)
Fotoelta
V. Rupšys.

Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys sako, kad visi sprendimai dėl visuotinio šaukimo yra politikų rankose.

„Kiek tai yra pakeliama, sprendžia politikai. Ir politikai sprendžia, ar tai turi būti visuotinis šaukimas, dalinis šaukimas ar bet koks kitoks. Aš manau, kad bet koks politikų sprendimas bus kariuomenės įgyvendintas“, – sakė kariuomenės vadas.

Anot V. Rupšio, šis žingsnis krašto gynybai būtų labai svarbus, nes leistų padidinti rezervo skaičių, tačiau jo įgyvendinimui vien kalbų nepakanka. Visuotiniam šaukimui prireiktų resursų ir laiko pasirengti, pažymi jis.

„Aš matau prasmę didint rezervo skaičių, parengti daugiau aktyviojo rezervo personalo, nes dabartiniai karai rodo, kad mes turime turėti ir rezervą, skirtą užpildyti karo meto struktūrą. Bet tą struktūrą reikia taip pat aprūpinti ginkluote, technika, amunicija ir ekipuote. Tai tas turi būti subalansuota“, – teigė V. Rupšys.

ELTA primena, kad pastaruoju metu diskusijas apie šalies nacionalinį saugumą įžiebė užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio pareiškimai ir raginimai kaip įmanoma greičiau persvarstyti šalies gynybos koncepciją. Išskirtiniame interviu Eltai politikas teigė, kad Lietuvoje vengiama kalbėti apie šaliai iškilusias egzistencines grėsmes. Be to, šalies diplomatijos vadovas pabrėžė, kad Lietuva neturėtų kliautis vien tik NATO 5-ojo straipsnio teikiamomis saugumo garantijomis.

Vėliau ministras išplatino 10 punktų planą, kaip būtų galima stiprinti Lietuvos saugumą – konservatorius priminė visuotinio šaukimo idėją, ragino skirti daugiau dėmesio investicijoms į gynybos pramonę, svarstyti apie specialų mokestį krašto apsaugos reikmėms.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Tarnybą pradeda naujoji NATO pajėgų Lietuvoje rotacija

JP Redakcija

Konservatoriai kreipėsi į prezidentą dėl gynybos susitarimo atnaujinimo: prašo imtis lyderystės

JP Redakcija

Prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas: Lietuvos kariuomenė turi būti aprūpinama vietos gamintojų

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads