-5.6 C
Panevėžys
Trečiadienis, 12 vasario, 2025

V. Čmilytė-Nielsen palankiai vertina šauktinių reformą, tačiau pritarti neskuba: diskusija yra savalaikė

AutoriusViktorija Smirnovaitė (ELTA)
Fotoelta
V. Čmilytė-Nielsen.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen Krašto apsaugos ministerijos (KAM) iniciatyvą dėl šauktinių reformos vertina teigiamai. Visgi, pasak jos, Seime prasidėjus diskusijoms dėl siūlomų pokyčių galutinis įstatymo projektas veikiausiai keisis.

„Gerai, kad yra pateiktas toks projektas, ir tada rudenį, prasidėjus rudens sesijai, galėsime skirti laiko diskusijoms (…) Tikrai diskutuosime, klausimas yra labai svarbus“, – Eltai trečiadienį sakė V. Čmilytė-Nielsen.

„Klausimas yra savalaikis, diskusija taip pat savalaikė. (…) Neabejoju, kad pradinis projektas koreguosis – paprastai taip Seime būna. Bet pokyčiai reikalingi ir kad mums reikia stiprinti savo gynybą ir atgrasymą visais lygmenimis, tai – akivaizdu“, – pažymėjo parlamento vadovė.

Ji pabrėžė, kad esant dabartinei geopolitinei situacijai, Lietuvai nepakanka kliautis vien partneriais – reikalingi pokyčiai ir šalies viduje.

„Natūralu, kad turime matyti visą geopolitinį kontekstą – vis labiau militarizuojamą Rusiją, jos pajėgas, Lukašenkos Baltarusiją, kuri tikrai vasališkai elgiasi Rusijos ir Putino atžvilgiu. Turime adekvačiai įvertinti situaciją ir kylančias grėsmes“, – teigė V. Čmilytė-Nielsen.

„Viena vertus, pasitikime partneriais, kita vertus, turime ir Lietuvoje daryti atitinkamus pakeitimus, stiprindami savo kariuomenę, pajėgas, taip pat savanorius – spektras labai platus“, – patikino Seimo vadovė.

KAM inicijuoja privalomosios karo tarnybos šaukimo sistemos pakeitimus, kuriais siūloma trumpinti tarnybos trukmę. Numatoma, kad prievolininkai galėtų sutrumpinti 9 mėnesių tarnybą iki pusmečio.

Taip pat numatomi pokyčiai studentams – kitaip nei anksčiau, jie negalės atidėti privalomosios tarnybos. Visgi, jie galėtų pasirinkti – stabdyti studijas ir atlikti tarnybą arba dalimis tarnauti savaitgaliais, vasaros atostogų metu. Be to, studentams arba studijas baigusiems jauniems žmonėms siūloma nustatyti nuo 160 iki 200 dienų tarnybą, kuri būtų suskirstyta dalimis ir truktų ne ilgiau kaip 3 metus.

Antradienį registruotame įstatymo projekte numatyti pokyčiai ir dėl šauktinių amžiaus, alternatyviosios tarnybos.

Šiuo metu Karo prievolės reformos projektas pateiktas derinti suinteresuotoms institucijoms.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

R. Žemaitaitis: „Nemuno aušra“ palaikytų ne civilinę sąjungą, o ūkinę sutartį

JP Redakcija

L. Kasčiūnas apie siūlymą į Seimo sesijos programą įtraukti civilinę sąjungą: savo poziciją esu išsakęs, ji tokia ir lieka

JP Redakcija

Seime – pataisos, draudžiančios importuoti vienkartines elektronines cigaretes

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads