0.7 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 6 vasario, 2025

V. Blinkevičiūtė: esant dabartiniam finansavimui, visuotinio šaukimo idėja – tušti žodžiai

AutoriusGiedrius Gaidamavičius, Augustas Stankevičius (bns)
Fotobns

Daliai valdančiųjų konservatorių bei prezidentui Gitanui Nausėdai raginant atnaujinti diskusijas dėl visuotinio šaukimo, opozicinių socialdemokratų lyderė Vilija Blinkevičiūtė sako, jog nesant pakankamo finansavimo ši idėja lieka „tuščiais žodžiais“.

„Norint, kad visuotinis šaukimas vyktų, tam turi būti paruošta infrastruktūrą, jūs puikiai suprantate, tam turi būti pasiruošta. Ir tam gali prireikti ne vienų metų ir gal iš tikrųjų reikėjo pradėti tą daryti su biudžetu, didesniu finansavimu mūsų krašto apsaugai, gynybai ir saugumui nuo ateinančių metų“, – spaudos konferencijoje po Vilniuje vykusio Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) tarybos posėdžio žurnalistams sakė V. Blinkevičiūtė.

„Kitaip sakant, tai lieka tušti žodžiai, dėl kurių visą laiką iššoka ir diskutuoja konservatoriai su Gabrieliumi Landsbergiu priešaky, tačiau nesiimama jokių veiksmų. Dabartinis finansavimas neleistų to padaryti“, – pridūrė ji.

V. Blinkevičiūtė teigė, jog būdami valdžioje socialdemokratai „priimtų sprendimus“, tačiau jų nedetalizavo.

Politikė taip pat neatskleidė, ar socialdemokratų frakcija Seime palaikytų Krašto apsaugos ministerijos (KAM) parengtą šaukimo į kariuomenę reformą, taip pat ar pritartų visuotiniam šaukimui.

Dėl šauktinių reformos kitą savaitę planuoja apsispręsti Vyriausybė. Jai pritarus, dokumentas keliautų į Seimą.

„Dokumentas pateiktas, mes jį apsvarstysime, mūsų partija nėra vieno asmens partija ir mes iš tikrųjų pasitelksime visus geriausius saugumo srities ekspertus ir bus priimti mūsų sprendimai, kurių labiausiai reikia Lietuvos žmonėms įvertinant esamą situaciją“, – teigė V. Blinkevičiūtė.

„Įvertinsime ir priimsime sprendimus“, – pridūrė ji.

Ministras Arvydas Anušauskas sako, kad naujoji tvarka sukurtų teisines prielaidas įgyvendinti visuotinę vyrų karo prievolę.

Pasak jo, šaukimo visuotinumą leidžia pasiekti tai, kad pagal naująjį modelį studijavimas aukštojoje mokykloje nebūtų traktuojamas kaip išimtis, leidžianti atidėti tarnybą.

Naujoji tvarka numato, kad aukštųjų mokyklų studentai tarnybą atliktų dalyvaudami Jaunesniųjų karininkų vadų mokymuose arba stodami į Krašto apsaugos savanorių pajėgas ir taip suderindami ją su mokslais. Ši tarnyba galės vykti savaitgaliais ar vasaromis.

Pokyčiai taip pat numato įprastos tarnybos diferencijavimą pagal trukmę – jaunuoliai turės galimybę atlikti šešių arba devynių mėnesių tarnybą.

Šaukiamojo amžiaus riba siektų 18–21 metus vietoje dabartinių 18–23 metų. Savanoriškai tarnybą norintys atlikti asmenys, kaip ir dabar, galėtų tą padaryti 18–38 metų amžiaus.

Kariuomenė skaičiuoja, kad kasmet mokyklą baigia ir tinkamos sveikatos atlikti tarnybą yra iki 7 tūkst. vaikinų.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Tarnybą pradeda naujoji NATO pajėgų Lietuvoje rotacija

JP Redakcija

Konservatoriai kreipėsi į prezidentą dėl gynybos susitarimo atnaujinimo: prašo imtis lyderystės

JP Redakcija

Prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas: Lietuvos kariuomenė turi būti aprūpinama vietos gamintojų

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads