Dramblių grupė, keliaujanti per Kinijos kaimus, buvo nufotografuota prigulusi netoli gyvenvietės, Ksiango apskrityje.
Garsioji Kinijos klajojančių dramblių banda stabtelėjo pailsėti po 15 mėnesių trukusios kelionės toli nuo jų gyvenamųjų buveinių, o ši odisėja prikaustė šalies dėmesį.
Valdžia sutelkė ypatingus išteklius šios bandos stebėjimui ir palaikymui atokiau nuo gyvenamųjų rajonų. Kaip skelbia Kinijos žiniasklaida, Junano miškų priešgaisrinė brigada pranešė, kad 24 valandas per parą, tiek ant žemės, tiek iš oro dronų pagalba, dramblius seka aštuonių žmonių komanda.
Laukinių azijinių dramblių banda buvo atsekta iki miško, esančio visai greta kaimo Ksiango apskrityje, Junane, už maždaug 90 km į pietvakarius nuo Kunmingo miesto, jai grįžtant ta kryptimi, iš kurios ji atkeliavo.
Dronu užfiksuotuose kadruose matomi miške prigulę drambliai, besiilsintys po savo kelionių, iki šiol apėmusių 500 km.
Kaip praneša valstybinis transliuotojas CCTV, drambliai vėl judėti pradėjo antradienio rytą, kas paskatino ir naują atsakingų institucijų veiklą.
Pirmadienį buvo dislokuota daugiau nei 410 ekstremaliųjų situacijų personalo narių, 374 transporto priemonės ir 14 dronų, o pasirūpinus daugiau nei dviem tonomis dramblių maisto yra bandoma toliau palydėti dramblius atokiau nuo žmonių gyvenamų teritorijų bei evakuoti bandos kelyje atsidūrusius žmones.
Laukinės gamtos institucijoms sunkiai sekasi suprasti, kodėl 16 dramblių grupė praėjusiais metais nusprendė pajudėti iš savo natūralių gyvenamųjų teritorijų.
Kaip praneša „Xinhua“ naujienų agentūra, lapkritį jie atkeliavo į Pu’er miestą Junane, kur dramblio patelė pagimdė jauniklį ir čia apsistojo penkiems mėnesiams, po kurių vėl į kelionę leidosi balandžio 16 d.
Po savaitės du drambliai paliko šią grupę, o likę 15 tęsė savo odisėją į šiaurę. Dabar grupė atrodo sugrįžusi į teisingą maršrutą, vedantį į pietvakarius, tačiau pirmadienį institucijos pranešė, kad vienas dramblio patinas buvo atsektas nuo grupės nutolęs per 4 km į šiaurės rytus.
Dramblių, pirmąsyk savo gyvenamąsias buveines palikusių 2020 metų kovą, klajonės prikaustė Kinijos socialinių tinklų vartotojų dėmesį, nors kartais jų pasirodymas reikšdavo destruktyvius nuostolius, siekiančius bent 6,8 mln. juanių (apie 1,07 milijonai JAV dolerių), praneša valstybinė žiniasklaida.