Už atsiskaitymų grynaisiais pažeidimus – sankcijos ir verslui, ir žmogui

AutoriusSniegė Balčiūnaitė (bns)
Fotodelfi

Seimas nustatė sankcijas už atsiskaitymų grynaisiais ribojimo pažeidimus.   

Sandorių grynaisiais šalys vėliau negalės pagrįsti turto įsigijimų ir iš kur gavo pajamų, nes atsiskaitymai grynaisiais negalės būti patvirtinantis dokumentas, jeigu mokėjimai bus atlikti pažeidžiant atsiskaitymų grynaisiais ribojimo tvarką. Tokia sankcija galės būti taikoma tiek įmonėms, tiek žmonėms.

Įmonės, kurios nepaisys draudimo ir grynaisiais atsiskaitys virš 5 tūkst. eurų, bus pripažįstamos neatitinkančiomis minimalių patikimo mokesčių mokėtojo kriterijų. Tai reiškia, kad jos vienerius metus negalės dalyvauti viešuosiuose pirkimuose.

Už visa tai numatančias Mokesčių administravimo įstatymo pataisas balsavo 99 Seimo nariai, susilaikė du.

Seimas šią savaitę sugriežtino gyventojų ir verslo atsiskaitymus grynaisiais pinigais – nuo lapkričio atsiskaityti grynaisiais bus galima tik iki 5 tūkst. eurų.

Atsiskaitymai grynaisiais virš 5 tūkst. būtų leidžiami, pavyzdžiui, kai viena pusė neturi sąskaitos, reikia atsiskaityti greitai. Tačiau tada sandorio pusės apie jį turėtų informuoti Valstybinę mokesčių inspekciją.

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto vadovo Mykolo Majausko teigimu, rudenį Seimas svarstys galimybę taikyti administracinę atsakomybę už mokėjimus pažeidžiant atsiskaitymų grynaisiais pinigais ribojimo tvarką.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Apklausa: investicine sąskaita jau naudojasi kas dešimtas gyventojas

JP Redakcija

Dideli pirkimai be galvos skausmo: kaip priimti finansiškai naudingus sprendimus

JP Redakcija

Ž. Mauricas: Lietuvoje augant apetitui ne tik gynybos, bet ir kitoms išlaidoms, apie pajamas kalbama mažai

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads