Po gaisro viename Lenkijos pabėgimo kambaryje, kai žuvo penkios paauglės, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) tikrins Lietuvoje esančius pabėgimo kambarius.
Panevėžyje tokių pabėgimo kambarių, kartu su galvosūkių ir vaikų žaidimų kambariais, yra 16. Visus juos planuojama tikrinti rytoj ir penktadienį.
Vertins pabėgimų kambarius
PAGD Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos viršininkas Jūris Targonskas aiškino, kad Lietuvoje esantys pabėgimo kambariai įrengti skirtingos paskirties pastatuose, todėl reikalavimai jiems irgi – skirtingi.
„Mes norime pasižiūrėti situaciją, ar reikalavimai yra pakankami tokio tipo kambariams, ar nepakankami – ar mes turėtume griežtinti reglamentavimą, ar neturėtume“, – teigė J. Targonskas ir pridūrė:
„Pavyzdžiui, administraciniuose pastatuose turi būti evakuacijos kelios kryptys, o gyvenamuosiuose pastatuose, jeigu yra pabėgimo kambarys daugiabučio rūsyje įrengtas, tai ten vienintelis išėjimas iš rūsio yra. Administraciniuose pastatuose yra automatinės gesinimo priemonės, gyvenamųjų pastatų rūsiuose gesinimo sistemų nėra. Mes norim įvertinti, to pakaks ar nepakaks.“
Patikrins per porą dienų
PAGD Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė Vilma Vaiginytė naujienų portalui JP pasakojo, kad Panevėžyje esantys pabėgimų, galvosūkių, vaikų žaidimų kambariai bus tikrinami dvi dienas.
„Tikrinsime ketvirtadienį ir penktadienį. Beje, jie buvo tikrinti 2018 metais ir jokių pažeidimų neradome. Jei šįkart rasime pažeidimų, iškart uždaryti negalime – pradžioje skiriamos baudos už taisyklių pažeidimus nuo 30 iki 600 eurų. Jeigu pažeidimas pirmas, geranoriškai nusiteikusiam asmeniui mokėti arba įmonei reikės tik 15 eurų“, – sakė V. Vaiginytė.
Patikrinimo nebijo
Panevėžyje veikiančio pabėgimų kambario „Spruk iš rūsio“ darbuotoja Agnė Kirkštūnė naujienų portalui JP aiškino, kad turi du tokius žaidimų kambarius.
„Pernai juos tikrino ir pažeidimų nerado. Todėl patikrinimo ir šiais metais nebijome. Po gaisro Lenkijoje, lankytojų pabėgimų kambaryje nesumažėjo, tik užsakydami pramogą panevėžiečiai klausė, ar saugų ir ar neįvyks nelaimių“, – teigė A. Kirkštūnė ir tvirtino, kad abu pabėgimų kambariai tinkamai paruošti – veikia pagal nustatytas taisykles.
Po gaisro Lenkijoje uždarė
Pabėgimo kambariai – įvairioms žmonių grupėms skirta pramoga, kurios metu žmonės užrakinami tam tikroje patalpoje bei per tam tikrą laiką turi išspręsti galvosūkį ir taip rasti išėjimą iš kambario.
Visus Lietuvoje esančius pabėgimo kambarius planuojama patikrinti per porą savaičių. PAGD duomenimis, Lietuvoje yra apie 40 pabėgimo kambarių. Daugiausia – didžiuosiuose miestuose.
Po gaisro dėl saugos pažeidimų Lenkijoje uždaryta 13 galvosūkių ir pabėgimo kambarių.