Paskutiniu metu vis dažniau žmones ištinka trombos, kurias sukelia labai įvairios priežastys. Viena iš jų yra venų varikozė. Nors ji kankina daugelį žmonių, tačiau retas supranta, kad ši diagnozė – nėra normali ir kovoti su ja yra būtina.
Plačiau apie venų varikozės gydymą pasakoja gydytojas Julius.
Kas yra venų varikozė?
Varikozė kankina, kai venos tampa išplėstos ir vingiuotos. Dažniausiai ji pasireiškia kojose. Venų sienelės susilpnėja ir nebegaliefektyviai grąžinti kraujo į širdį. Dėl to kraujas gali kauptis jūsų venose, o tai sukelia jų išsipūtimą. Dažniausiai vizualiai matyti ištinusios kojos, kadangi jose kaupiasi skysčiai.
„Varikozę sukelia labai įvairūs veiksniai. Svarbiausia, kad venų operacija lazeriu yra greitas ir gana paprastas būdas kovoti su šia tikrai opia problema“,- nurodo Julius.
Venų varikozė dažniau kankina moteris
Yra keletas veiksnių, kurie gali padidinti tikimybę susirgti venų varikoze. Jei jūsų šeimos nariai sirgo venų varikoze – jūs turite didesnę tikimybę susirgti. Taip pat moterys serga varikoze dažniau nei vyrai, ypač nėštumo metu ir menopauzės metu. Moteriški hormonai, tokie kaip estrogenas, prisideda prie venų varikozės vystymosi.
„Nėštumo metu padidėjęs gimdos spaudimas gali apsunkinti kraujo grįžimą iš kojų į širdį. Taip pat dažniau šia liga serga ir tie, kurie turi antsvorio, nes jis papildomai apkrauna venas. Venų varikozė dažniau pasireiškia vyresniems žmonėms ir labiau kankina gyvenančius tam tikru režimu. Pavyzdžiui, jei ilgą laiką stovite arba sėdite – jūsų venose gali kauptis kraujas. Ne veltui sakoma, kad tai yra kirpėjų liga”.
Kaip atpažinti ligą?
Dažniausiai šios ligos atpažinimas yra paprastas ir greitas. Net ir be mediko daugelis žmonių patys gana tiksliai nustato, kad jiems yra venų varikozė.
Ryškiausi požymiai:
Išplėstos ir vingiuotos venos po oda.
Kojų nuovargis, sunkumas.
Kojų skausmas, kuris paprastai didesnis dienos pabaigoje arba ilgai stovint ar sėdint.
Kojų niežėjimas.
Kojų patinimas.
Odos spalvos pasikeitimas paveiktoje srityje.
„Jei nerimaujate dėl galimos venų varikozės – svarbu kreiptis į gydytoją. Gydymas priklausys nuo simptomų sunkumo ir bendros sveikatos būklės. Gydytojas gali rekomenduoti gyvenimo būdo pokyčius: svorio metimas, reguliarus mankštinimasis ir kojų pakėlimas aukščiau širdies lygio, kompresines kojines, skleroterapiją, net chirurginę operaciją, kad būtų pašalintos išplėstos venos“, – nurodo gydytojas.
![](https://jp.lt/wp-content/uploads/2017/11/jp-1.png)