Treneris Ž. Valuckis: „Krepšinis „teka“ mano venomis“



Žydrūnas Valuckis – krepšinio treneris. 1993-1994 m. žaidė „Lietkabelio“ krepšinio komandoje, vėliau (1999 – 2001m.) klube „Šiauliai“, (2001-2002) klube „Sakalai“ ir (2003-2005m.) atstovavo Panevėžio reprezentacinę krepšinio komandą „Panevėžys“. Šiuo metu Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijoje treniruoja jaunuosius krepšininkus.

Kas pastūmėjo į krepšinį?

Didžiausią įtaką pradėti žaisti krepšinį  padarė Kauno „Žalgiris“. Tais laikais, apie 1983m., visa šeima žiūrėdavome, kaip „Žalgiris“ rungtyniaudavo prieš „CSKA“. Tai buvo ne tik žaidimas – ten virdavo politika. Kaip tėtis sakydavo – ,,iškaršim kailį raudoniesiems“.

Vaikystę leisdavome kieme, mėtydami kamuolį į krepšį. Netgi kai pasnigdavo: nusivalom sniegą ir – žaidžiam krepšinį. Tai šiandien net savo auklėtiniams primenu, kad „blogo oro nėra, yra bloga apranga“.

Kur prasidėjo sportininko kelias?

Aš esu kilęs nuo Joniškio. Dėkoju savo treneriui Virgilijui Padgurskiui, kuris 1988 m. atvežė mane į Panevėžio sporto internatą. Atsimenu, kad atranka buvo labai didelė: stojančių buvo virš 100 krepšininkų iš visos Lietuvos.  Bet man pasisekė. Tuometinis treneris Viktoras Apinys suteikė man galimybė pasilikti mokykloje. Taip prasidėjo mano sportininko kelias.

Dalyvavome tada Lietuvos čempionate. Žaisdavome prieš Kauno, Vilniaus ir Klaipėdos sporto mokyklas. Tose varžybose jau žibėjo Žydrūnas Ilgauskas, Šarūnas Jasikevičius ir kiti. Patirtis buvo milžiniška.  Visada iškovodavome 3 vietą. Vilniaus ir Kauno sporto mokyklų komandų nugalėti nesugebėdavome.

Kur žaidėte krepšinį baigę sporto mokyklą?

Po mokyklos prasidėjo mano profesionalaus krepšininko karjera. Du sezonus žaidžiau Šiaulių „Šiauliuose“. Tapom bronzos laimėtojais (LKL). Po to gyniau Vilniaus ,,Sakalų“ garbę. Dar teko žaisti Lenkijos klube „Slupsk“ ir Baltarusijos „Grodno“.

Taip pat atstovavau Panevėžio miesto reprezentacinę krepšinio komandą.  Po to sekė Estija 2005m., kur laimėjau Estijos lygos snaiperio konkursą ir krepšinio žaidėjo karjerą baigiau Pasvalyje „Pieno žvaigždžių“ klube.

Vėliau sekė trenerio karjera?

Taip, 2010 m. Panevėžyje pradėjau dirbti treneriu. Raimundo Sargūno sporto gimnazijos auklėtiniai M. Mikėnas ir M. Rubštavičius jau pakviesti į „Ryto“ ir „Žalgirio“ sistemas. Taip pat šviesi ateitis laukia brolių Butkų. Kiti auklėtiniai taip pat turi galimybių žaisti elitinėje krepšinio lygoje.

Man teko išbandyti save ir Lietuvos krepšinio lygos (LKL) trenerio poste. 2012 m. treniravau Panevėžio meistrų komandą. Teko dirbti komandoje su treneriais G. Leonavičiumi ir R. Giedraičiu.

Darbas su jais suteikė man daug reikalingos ir neįkainuojamos patirties. O su savo treniruojama komanda „R. Sargūno S. G. – SC“  2019 m. Lietuvos mokyklų lygos čempionate U-17 užėmėme 4 vietą.

 


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Amerikos krepšinio specialistas Panevėžyje dalijosi treniravimo paslaptimis

JP Redakcija

Kaltinimų priekabiavimu sulaukęs moterų krepšinio rinktinės treneris R. Grigas traukiasi iš pareigų

JP Redakcija

Panevėžietis priėmė iššūkį treniruoti autistiškus vaikus

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads