-3.4 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 13 vasario, 2025

„Tele2“ blokuoja padirbtų mobiliųjų numerių skambučius iš užsienio

Autoriusjp
Fotofreepik.com


Mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ įdiegė apsaugos sistemą, kuri automatiškai blokuoja padirbtų mobiliųjų numerių skambučius iš užsienio. Šis inovatyvus sprendimas padeda užkirsti kelią apgavikams, bandantiems išvilioti jautrią informaciją ar pinigus, tad klientams užtikrina saugesnį bendravimą telefonu. Automatizuota padirbtų mobiliųjų numerių blokavimo sistema veikia visiems „Tele2“ ir „Pildyk“ klientams.

Masiškai taikosi į lietuvius iš užsienio valstybių

„Sukčiai nuolat ieško būdų, kaip apeiti sistemą, o mes visada su tuo kovosime. Rūpinamės savo klientų saugumu, todėl diegiame vis daugiau pažangių apsaugos priemonių. Interneto apsauga jau padeda klientus apsaugoti nuo milijonų atakų kiekvieną mėnesį, o naujoji sukčių skambučių blokavimo sistema dar labiau sustiprins šį apsaugos barjerą“, – Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius Lietuvai ir Baltijos šalims.

Telefoninių sukčių apgaulės metodas (angl. spoofing) veikia, kai nusikaltėliai klaidingai nurodo savo telefono numerį, kad jų skambučiai arba žinutės atrodytų atėjusios iš patikimo šaltinio. Nors atrodo, kad skambina numeris iš Lietuvos, skambučius dažnai atlieka apgavikai iš užsienio valstybių.

Sukčiai apsimeta bankų, siuntų tarnybų, tarptautinių įmonių, valstybinių institucijų ar kitų organizacijų atstovais. Įprastai prisidengiama tokiomis įmonėmis, kurių vardu būtų galima išvilioti banko prisijungimus ar kitus jautrius duomenis. Nuo šiol įtartini skambučiai „Tele2” tinkle, kurie atliekami iš užsienio su suklastotais lietuviškais numeriais, bus blokuojami, taip gerokai sumažinant tikimybę pasiekti vartotojus.

Saugo nuo milijonų grėsmių

Donato Drakicko, „Tele2“ produkto vadovo teigimu, operatoriaus tinkle jau daug metų veikia ir kitos apsaugos nuo sukčių sistemos, pavyzdžiui, blokuojamos SMS žinutės su kenkėjiškomis nuorodomis. Nuo metų pradžios jų užblokuota jau daugiau nei 3 mln. Šiemet Ryšių reguliavimo tarnybai (RRT) operatoriams suteikus teisę tikrinti didmeninių SMS žinučių srautus, šis apsaugos metodas pradėjo veikti dar efektyviau.

„Sukčiai dažnai naudojasi užsienio SMS platformomis (agregatoriais), kurios turi tiesioginį ryšį su operatoriais. Kadangi tas pačias platformas naudoja ir verslai, atskirti sukčių žinutes nuo įprastų sunku. Todėl taikome sudėtingus sprendimus, kurie padeda įvertinti įvairius požymius ir aptikti sukčiavimą“, – sako „Tele2“ atstovas.

Mobiliojo ryšio operatoriaus „Tele2“ klientai nuo 2023 m. kovo mėn. taip pat gali naudotis interneto apsaugos paslauga. Tinklo lygmeniu įdiegta apsauga automatiškai blokuoja milijonus kibernetinių grėsmių.

Ji taip pat nustato netikras el. parduotuves, apgaulingus el. bankininkystės tinklapius, kurie imituoja patikimas svetaines ir taip bando pavogti jūsų slaptažodžius, mokėjimo kortelių informaciją ir kitus jautrius duomenis.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Priešingai nei Švietimo ministerija, SAM norėtų riboti telefonų naudojimą mokyklose

JP Redakcija

Alytaus rajono savivaldybės tarybos narei gresia bauda už galimai pasisavintą savivaldybės telefoną

JP Redakcija

Seniausi Lietuvoje veikiantys mobilieji telefonai: kokie jie ir kas juos naudoja?

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads