Teikiamas siūlymas dėl paramos: subsidija už prastovą siektų 100 proc. algos

AutoriusBNS
FotoDELFI


Prastovos metu darbo vietas išlaikantiems darbdaviams nuo kitų metų gali būti kompensuojamas visas (100 proc.) darbuotojo darbo užmokestis. Be to, maksimali subsidija siektų du minimalios mėnesio algos (MMA) dydžius.

Toks Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) siūlymas teikiamas trečiadienio Vyriausybės posėdžiui, kuriame bus svarstomas pakoreguotas 2021 metų valstybės biudžeto projektas.

Ministerija taip pat siūlo pratęsti darbo paieškos išmokos mokėjimą, tačiau ji būtų nutraukta po mėnesio, atšaukus karantiną arba ekstremalią situaciją.

Užimtumo įstatymo pataisomis siūloma šią išmoką skirti tik tiems gyventojams, kurie dirbo iki ekstremalios situacijos ar karantino ir buvo atleisti jo metu, taip pat jei jie dirbo įmonėse, kurių veikla buvo apribota, Išmoką gautų ir savarankiškai dirbę žmonės, kurie nebegali tęsti veiklos.

Darbo paieškos išmoka nebūtų skiriama studentams, profesinių mokyklų mokiniams, kurie Užimtumo tarnyboje registravosi tik dėl šios išmokos.

Ministerijos skaičiavimais, 2021 metais tam reikėtų 230,6 mln. eurų: 202,2 mln. eurų – subsidijoms  170,7 tūkst. į prastovas išleistų darbuotojų, 28,4 mln. eurų – darbo paieškos išmokoms 35,5 tūkst. žmonių.

Skaičiavimai atlikti numatant, kad subsidijos darbo užmokesčiui būtų mokamos šešis mėnesius, o darbo paieškos išmokos – keturis mėnesius.

Iki šiol darbdaviams, paskelbusiems prastovą ir jos metu išlaikantiems darbo vietas, valstybė mokėjo 70 proc. atlyginimo subsidijas, bet ne daugiau kaip 1,5 minimalios algos (910,5 euro iki mokesčių arba 656 eurus „į rankas“) – tokia išmoka mokėta, jeigu darbdavys ir pats mokėjo 30 proc. algos, kitu atveju šis santykis buvo 90 proc. ir 10 proc., o maksimali subsidija siekė tik vieną MMA (607 eurai iki mokesčių arba 437 eurai „į rankas“).

Pavasarį pusę darbo vietų darbdaviai turėjo išlaikyti bent tris mėnesius nuo subsidijos mokėjimo pabaigos. Subsidijų negavo darbdaviai, atleidę darbuotojus savo iniciatyva be jų kaltės arba išleidę neapmokamų atostogų darbuotojo prašymu.

Veiklą sustabdžiusiems ar apribojusiems savarankiškai dirbantiems žmonėms buvo mokama 257 eurų subsidija.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Įmonės vadovas ir darbuotojas kaltinami apgaule gavę 152 tūkst. eurų subsidiją

JP Redakcija

Kauno apylinkės teismas: du verslininkai kaltinami dėl apgaule gautos paskolos bei subsidijos

JP Redakcija

M. Vaščega: sudėjus subsidijinę ir paskolinę dalis, Lietuva iš RRF fondo galėtų gauti apie 4 mlrd. eurų

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads