9 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 7 lapkričio, 2024

Teatre „Menas“ – naujas muzikinis spektaklis visai šeimai

AutoriusJPFotoPAULIUS ŽIDONIS

Rudenį tradiciškai teatras sulaukia bene didžiausių lankytojų srautų, tad kasmet stengiamasi žiūrovus nustebinti naujais spektakliais, skirtais įvairioms auditorijoms. Šiemet rudens-žiemos sezonas teatre „Menas“ kaip niekad intensyvus – žiūrovų lauks net trys premjeros. Pirmoji jų – Alberto Vidžiūno režisuotas muzikinis spektaklis visai šeimai „Vėjo kotletukas“.

„Vėjo Kotletukas“ – tai smagus ir pozityvus teatrinis nuotykis, kuriame pasakojama apie draugystę, pasiaukojimą, naujų namų, „kažko daugiau“ paieškas. Pasaulis, kuriame gyvena pagrindiniai personažai – Vėjo Kotletukas, Agurkėlis, Bulvytė Fri, yra bauginantis, virtęs dykyne, šiukšlių pilna planeta. Galbūt taip nutiko dėl to, kad vaikai nustojo svajoti?

Spektaklyje kalbama apie savasties ir bendrystės su bendraamžiais paieškas, svajonių ir veržimosi į naujas erdves svarbą sustabarėjusiame, vienatvės persmelktame pasaulyje.

Albertas Vidžiūnas teatro režisūros studijas baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Jono Vaitkaus vadovaujamame kurse. A. Vidžiūnas vadovavo Vilniaus pedagoginio universiteto studentų teatrui, sukūrė vaidmenų teatre ir kine, režisavo teatro bei radijo spektaklių.

Kviečiame skaityti pokalbį su „Vėjo kotletuko“ režisieriumi.

Drauge su teatro „Menas“ komanda intensyviai rengiatės naujam spektakliui vaikams „Vėjo kotletukas“. Kas lėmė jūsų pasirinkimą su šiuo spektakliu dirbti būtent Panevėžyje?

Šią Dainiaus Gintalo pjesę, galima sakyti, nešiojausi jau ne pirmus metus. Kurti vaikams teatre „Menas“ – tai puiki galimybė vėl dirbti su nuostabiu teatro kolektyvu. Į šį spektaklį sudėjau visą geriausią savo patirtį ir noriu ja dalintis su žiūrovu.

Kaip apibūdintumėte auditoriją, kuriai skirtas šis naujas spektaklis?

Tai muzikinis spektaklis visai šeimai – tiek vaikams, tiek jų tėveliams, kurie nenustojo svajoti. Su amžiumi juk daromės ramesni, abejingesni, nebe tokie smalsūs. Kurdamas vaikams visuomet tarsi išgyvenu dar vieną vaikystės nuotykį su geriausiais draugais.

Kokia kūrėjų komanda dirba su „Vėjo kotletuku“?

Įstabiausia, kad šiame spektaklyje aktoriai muziką atlieka gyvai – jie puikiai groja, dainuoja ir kartu su kompozitoriumi Titu Petrikiu yra muzikos bendraautoriai. Na, o dailininkas Artūras Šimonis žiūrovą nuskraidins į keistą planetą, kurioje nėra nė vieno medžio, bet daug svajonių ir viską ryjančių šiukšlių maišų.

Kokios temos nagrinėjamos spektaklyje?

Tai nėra kulinarinis koliažas sotaus pasaulio kontekste. Tai jautrūs vienišo vaiko – Vėjo Kotletuko, vienos dienos išgyvenimai. Pagrindinių herojų vardai Kotletukas, Agurkėlis, Bulvytė – tėra tarsi kaukės, kurias užsidedame patys, norėdami pasijusti saugesni, norėdami prisitaikyti ir išgyventi tikrame gyvenime. Vėjo Kotletuko diena talpina savyje daug esminių bendražmogiškų temų – kas aš esu, kodėl dviems yra lengviau negu vienam, kaip svarbu nenustoti svajoti ir būti atviram.

Naujo spektaklio pastatymas visuomet reikalauja daug energijos, kruopštaus darbo ir pasirengimo. Galbūt turite savo, kaip teatro profesionalo, „receptą“ sėkmingam naujo spektaklio įgyvendinimui? Kas būna sudėtingiausia ruošiantis premjerai?

Svarbiausia yra aktoriai, ne pjesė, ne tema, net ne biudžetas. Žmonės, su kuriais veriasi ir skleidžiasi teatro magija ir žmonės, kurie netiesiogiai tarsi globoja tave viso kūrybos proceso metu – artimieji, visas teatro kolektyvas. Viską kūrybiškai apjungus, puikus rezultatas garantuotas. Galiu drąsiai sakyti – aš tai patiriu kiekvieną kartą, kurdamas šiame teatre.

Premjera „Vėjo kotletukas“ teatre „Menas“ įvyks lapkričio 9 d. ir 10 d. 12 val. Bilietus galima įsigyti internetu www.bilietai .lt arba teatro kasoje II-V 11-15 val. ir VI-VII 1 val. prieš renginius. Kitos artimiausios premjeros – lapkričio 28 d. ir 29 d. Povilo Makausko režisuotas spektaklis „Klausymo ragelis“ pagal to paties pavadinimo Leonoros Carrington romaną bei gruodžio mėn. Andriaus Povilausko šventinis spektaklis vaikams „Kalėdų nepramiegosim“.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Artėja spektaklis „Emilija“: solistai – apie istorinę atsakomybę ir išbandymus scenoje

confident-noyce

Panevėžyje vyks XIV-asis mėgėjų teatrų festivalis „Šiaudinė skrybėlė“

confident-noyce

„Baltic Small“ 2024: tarptautinis mažosios scenos festivalis Panevėžyje

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau