Tarp aptiktų 19 ne mėgėjų žvejybos įrankių ir kilpos laukiniams gyvūnams gaudyti

AutoriusJP
FotoAAD


Praėjusi savaitė Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnams buvo itin darbinga. Vykdydami akciją „Lydeka 2022“ aplinkosaugininkai siekė užkirsti kelią neteisėtų žvejybos įrankių naudojimui, todėl pagal rinktą informaciją buvo tikrinamos įtartinos sodybos ir kitos patalpos. Buvo nustatyti 5 asmenys, laikantys viso 21 draudžiamą įrankį.

Aplinkosaugininkams atliekant reidus Klaipėdos valdybos teritorijoje, Skuodo rajone ūkinėse patalpose buvo rastas žeberklas žuvims gaudyti.

Patikrinus sodybą Kretingos rajone nustatyta, kad asmuo laikė ne tik draudžiamus žvejybos įrankius – statomąjį tinklą, dvi gaudykles, bet ir kilpas laukiniams gyvūnams gaudyti.

Atlikus patikrinimą Klaipėdos mieste, asmens garaže, buvo aptiktas vienas statomasis tinklas.

„Vyras su aplinkosaugos pareigūnais elgėsi itin įžūliai – vartojo necenzūrinius žodžius ir įžeidinėjo, todėl jam bus surašytas administracinio nusižengimo protokolas už aplinkos apsaugos pareigūnų garbės ir orumo pažeminimą ir gresia bauda iki 300 eurų“, – sako gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnams Mindaugas Salys.

Pasak aplinkosaugininko svarbu nepamiršti, kad aplinkosaugininkai, kaip aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnai, ne tik vykdo aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę, bet ir turi teisę taikyti pažeidėjams nustatytas teisinio poveikio priemones ir už valstybės pareigūno įžeidimą taikyti baudas.

Tęsiant reidus savaitgalį, Neringoje, saugomoje teritorijoje, nustatytas asmuo neteisėtai laikęs 12 statomųjų tinklų. O pareigūnams atlikus reidą Tauragės rajone asmens sodyboje rasti du neteisėti tinklai – traukiamasis ir statomasis.

Kiekvienam pažeidėjui už neteisėtai laikomus draudžiamus žvejybos įrankius gresia bauda iki 200 eurų, taip pat paimti ne mėgėjų žvejybos įrankiai. Bus taikoma administracinė atsakomybė ir už neteisėtai laikomas kilpas laukiniams gyvūnams gaudyti – iki 860 eurų bei jų konfiskacija.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Seimui vėl bus pasiūlyta iš brakonieriaujančių žvejų konfiskuoti transporto priemones

JP Redakcija

Siūloma metams atimti teisę žvejoti, jei žuvų ištekliams padaryta didesnė nei 7 tūkst. eurų žala

JP Redakcija

Pastarosiomis savaitėmis nustatyti du brakonieriavimo atvejai: žala gamtai viršija 21 tūkst. eurų

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads