1.1 C
Panevėžys
Trečiadienis, 5 vasario, 2025

Tarnybą pradeda naujoji NATO pajėgų Lietuvoje rotacija

AutoriusBNS
FotoBNS

Rukloje trečiadienį tarnybą pradėjo naujoji NATO pajėgų Lietuvoje rotacija.

Iki šiol ji vadinosi NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė, o su naująja rotacija ji tapo NATO daugianacionaline kovine grupe.

Naujajai karių rotacijai vadovauja Vokietijos kariuomenės pulkininkas leitenantas Malte Bolanzas (Maltė Bolancas), jis pakeitė nuo rugpjūčio kovinės grupės rotacijai vadovavusį Nyderlandų kariuomenės pulkininką leitenantą Sebastiaaną Schillemansą (Sebastianą Schilemansą).

Vadovauti M. Bolanzas atvyko iš Vokietijos kariuomenės 33-iojo mechanizuotųjų pėstininkų bataliono ir pirmąjį šių metų pusmetį jis vadovaus maždaug 1,6 tūkst. sąjungininkų karių grupei, kurie į Lietuvą atvyko su tankais „Leopard 2“, pėstininkų kovos mašinomis „CV90“, „Puma“, „Boxer“ bei savaeigėmis artilerijos sistemomis PnZ2000.

„NATO vienybė šiandienos geopolitinėje situacijoje yra svarbi kaip niekada. Esame labai dėkingi kiekvienam NATO sąjungininkų kariui, kuris prisideda prie Lietuvos saugumo. Ir toliau darysime viską, kas būtina, kad sąjungininkų kariai Lietuvoje turėtų tinkamas sąlygas vykdyti karinį rengimą bei jaustųsi vertinami“, – pasikeitimo ceremonijoje sakė krašto apsaugos viceministrė Orijana Mašalė.

Pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“, į kurią yra integruota NATO daugianacionalinė kovinė grupė, vadas pulkininkas Aurelijus Motiejūnas priimdamas naują rotaciją teigė, jog tai – pirmoji rotacija, kuri atvyko su pėstininkų kovos mašinomis „Puma“.

„Tai bus nauja patirtis mūsų kariams sąveikaujant ir treniruojantis kartu vykdyti iškeltas užduotis“, – pažymėjo jis.

„Kaip ankstesnių rotacijų, taip ir 17-osios rotacijos karių laukia intensyvus karinio rengimo ir mokymų laikas bei pagrindinės pratybos „Geležinis Vilkas 2025-I”, kuriose kovinė grupė treniruosis vykdyti aktyvius kovos veiksmus, sąveikauti su vienu iš Brigados batalionų ir integruotis į Brigados valdymo ir vadovavimo grandinę“, – sakė A. Motiejūnas.

Daugiausiai karių kovinei grupei skiria Vokietija, o savo karius naujai rotacijai taip pat skyrė Belgija, Čekija, Kroatija, Norvegija, Liuksemburgas.

Renginyje dalyvavo Lietuvos kariuomenės vadas generolas Raimundas Vaikšnoras, Gynybos štabo viršininkas generolas leitenantas Remigijus Baltrėnas, Sausumos pajėgų vadas brigados generolas Artūras Radvilas, Vokietijos kariuomenės Operacijų vadavietės vadas generolas leitenantas Bernd Schütt (Berntas Šiutas).

2016 metais Varšuvoje vykusiame viršūnių susitikime NATO nusprendė dislokuoti priešakines pajėgas ir nuo 2017 metų pradžios pirmieji šio NATO kovinio vieneto kariai atvyko į Lietuvą.

NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė yra dislokuota Rukloje ir yra integruota į Lietuvos kariuomenės Pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ sudėtį. Sąjungininkų kariai kartu su Lietuvos kariais dalyvauja karinio rengimo programoje.

Kovinei grupei nuo pat jos dislokavimo pradžios vadovauja Vokietija.

Šis vienetas ilgainiui turėtų tapti Lietuvoje dislokuojamos Vokietijos brigados dalimi.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Konservatoriai kreipėsi į prezidentą dėl gynybos susitarimo atnaujinimo: prašo imtis lyderystės

JP Redakcija

NATO naikintuvai keturis kartus kilo atpažinti ir lydėti Rusijos orlaivių

JP Redakcija

Prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas: Lietuvos kariuomenė turi būti aprūpinama vietos gamintojų

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads