-3.5 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 13 vasario, 2025

Suvaldyti siautėjančias liepsnas aplink Černobylį padėjo lietus



Uždraustoje zonoje aplink Černobylį liepsnojantys gaisrai pavojingai artėjo link sprogusio branduolinio reaktoriaus, o tai itin didino nerimą, kad radioaktyvus oras užterš Europą.

Išsilaikius vėjo gūsiams, vietovėje kur jau dešimt dienų liepsnoja gaisrai, ugniagesiai skubėjo aplink atominės elektrinės sarkofagą įrengti priešgaisrines juostas.

Visgi, baimintasi, kad liepsnos gali pasiekti likimo valiai paliktus sunkvežimius bei kitas transporto priemones, kurios nuo pat po 1986 metų sprogimo vykusių valdymo darbų yra likę smarkiai užterštoje zonoje.

Nerimauta ir dėl to, kad iš šio regiono pasklidusi radiacija gali pasiekti Ukrainos sostinę ir kitas tankiai apgyvendintas vietoves.

Daugiau nei 400 žmonių ir daugiau kaip 85 įrangos vienetai Ukrainoje kasdien gesina šiuos gaisrus ir vienai skurdžiausių Europos valstybių, kuri šiuo metu taip pat yra priversta kovoti su koronavirusu, tai yra didžiulis iššūkis.

Gaisrų gesinimui pasitelkti trys „Antonov“ lėktuvai (AN-32P) ir du MI-8 malūnsparniai, kurie gaisravietėse išmetė daugiau nei 250 tonų vandens.

Manoma, kad šiuos gaisrus įplieskė netoliese esančiuose ūkiuose deginta pernykštė žolė, iš kur liepsnos persimetė į išskirtinės zonos miškus. Skelbiama, kad nustatyti bent keli įtariamieji.

Dar balandžio 3 d. dėl itin sausų orų sąlygų prasidėję pragaištingi gaisrai taip išplito, kad jau pasiekė ir Pripetės miestą.

Ekstremalių situacijų tarnyba teigė, kad radiacijos lygis sostinėje Kijeve, maždaug 100 kilometrų į pietus nuo gamyklos, atitinka normas.

Vladimiras Demčukas iš Ukrainos valstybinės ekstremalių situacijų tarnybos tvirtino, kad padėtis yra kontroliuojama. Anot jo, Černobylio atominei elektrinei, atliekų kuro saugyklai ar kitiems kritiniams objektams grėsmės nėra.

Visgi, yra tvirtinančių, kad situacija bent iki pirmadienio buvo žymiai blogesnė nei buvo skelbiama.

Remiantis naujausiais duomenimis, dėl kritulių situacija tikrai pagerėjo. Šiuo metu daugiausiai vyrauja liepsnų paveiktų teritorijų smilkimas, dėl ko reikia kuo greičiau atlikti galutinius gaisrų likvidavimo darbus, kad liepsnos neįsipliekstų ir vėl.

Tuo tarpu Aplinkos apsaugos agentūra praneša, kad nuo pat Černobylio atominės elektrinės zonoje kilusio gaisro pradžios nepertraukiamai stebimas radiacinis fonas Lietuvoje.

Remiantis radiacinio monitoringo ir ankstyvojo perspėjimo stočių duomenimis, radiacinis fonas yra nepakitęs.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

ORAI: laukia žiemiškas šaltukas

JP Redakcija

Savaitgalį ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 114 gaisrų ir atliko 63 gelbėjimo darbus

JP Redakcija

R. Požėla apie ugniagesio žūtį: gaisro gesinimo metu kolegos jo pasigedo, negalime atsakyti, kas nutiko

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads