Stalo žaidimai Lietuvoje grįžta į madą



Anksčiau stalo žaidimai buvo kur kas populiaresni, tačiau vėliau įsigalėjus kompiuteriams situacija kiek pasikeitė. Visgi, dabar tendencijos tokios, jog stalo žaidimai ir vėl populiarėja. Ta pastebi net ir žaidimų parduotuvių darbuotojai.

Suaugę prisimena vaikystę

Veikiausiai dauguma mūsų stalo žaidimus žaisdavo su tėvais, broliais ir sesėmis. Tai būdavo ir dažnas gimtadienių atributas. Dauguma būdami paaugliais žaidė legendinį monopolį, spėliojo populiariojo „Alias“ atsakymus ar bent jau varžėsi kortų žaidimuose.

Tendencijos tokios, kad šie žaidimai darosi ir vėl populiarūs. Pasak vienos žaidimų parduotuvės darbuotojo Andriaus tuo per daug stebėtis nereikėtų, kadangi labai dažnai primiršti dalykai sugrįžta į madą.

„Čia kaip su drabužiais. Jie išeina iš mados, paskui vėl į ją sugrįžta. Taip ir čia. Žaidimai sugrįžo, žmonės to pasiilgo. Anksčiau gal tų pramogų tiek neturėdavome, kiek turime dabar, bet vis tiek pastebima, kad žaidimai sugrįžo.

Suaugę žmonės prisimena vaikystę. Žiemą turėjau nemažai atvejų, kai ateina suaugę vyrai, perka monopolį ar savo šeimai, ar dovanų draugams ir sako, kad seniai žaidė, pasiilgo. Žmonės tarsi sugrįžta į vaikystę“, – kalbėjo parduotuvės vadybininkas.

Populiarūs netgi turnyrai

Kalbintas parduotuvės vadybininkas teigė, jog yra girdėjęs, jog populiarėja ir įvairių stalo žaidimų turnyrai. Žaidžiama šachmatais, kortomis, šaškėmis, minėti monopolis, „Alias“ ir kiti žaidimai.

„Yra tikrai daug entuziastų, juos sunku lyginti, bet kai kam stalo žaidimai tikrai didelis hobis, tai jie varžosi net turnyruose. Pavyzdžiui, vienas klientas neseniai atsinaujinęs pokerio rinkinį sakė, jog ruošiasi Betsafe žvejo iššūkio pokerio turnyrui. Kitas pirko „Katan“ žaidimą ir tuo pačiu kalbėjo apie tai, jog eis varžytis su nepažįstamais žaisdamas angliškomis „Alias“ kortelėmis, kadangi su jo draugais jam tiesiog per lengva“, – pasakojo Andrius.

Aktyvumas džiugina

Žaidimais prekiaujantis Andrius džiaugiasi, jog ši rinka suaktyvėjo. Pasak vaikino, stalo žaidimai skatina bendravimą, kurio šiais laikais kartais trūksta.

„Stalo žaidimai yra dalykas, kuris skatina loginį mąstymą, reikalinga didelė koncentracija. Žmonės susikaupia, sakyčiau, kad net didina savo intelektą. Svarbiausia, kad žmonės daug bendrauja tarpusavyje, tai išties labai svarbus dalykas. Pažiūrėkite – kur bepasisuksi, ten visi su mobiliaisiais rankoje, žaidžiant žaidimą kuriame reikia galvoti taip nebus“, – mintimis dalinosi parduotuvės vadybininkas.

Jis taip pat pažymėjo, jog prie žaidimo stalo visiškai nesvarbus amžius, todėl tai iš dalies net jungia kartas: „Nenoriu per daug prigirti stalo žaidimų, nes tai kaip ir mano darbas, bet išties manau, kad tai labai geras pasirinkimas. Tai sakyčiau net gali sujungti skirtingų amžiaus grupių žmones, kurie turi skirtingus pomėgius.

Žinote, sakykim aš žaidžiu krepšinį, o mano senelis tam jau per senas, bet prie šaškių lentos mes esame visiškai lygūs“, – mintimis dalinosi Andrius.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Vaikų psichologė apie žaidimus: laisvo žaidimo kultūra silpsta, kaip ją atgaivinti?

JP Redakcija

Kaip per atostogas lavinti vaikų intelektą?

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads