-5.1 C
Panevėžys
Antradienis, 11 vasario, 2025

ŠMM ragina savivaldybes lanksčiai prisitaikyti prie demografinių iššūkių



Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė sako, kad savivaldybės, planuodamos švietimo įstaigų tinklą, turi lanksčiai prisitaikyti prie demografinių iššūkių.

Pristatydamas švietimo būklės apžvalgą, ministrė pažymėjo, kad vaikų skaičius bendrojo lavinimo mokyklose auga tik trijose savivaldybėse – Vilniaus mieste ir rajone bei Klaipėdoje.

„Ką rodo demografija, bendrojo ugdymo moksleivių skaičius daugelyje savivaldybių sistemingai mažėja, tačiau daugelyje savivaldybių ikimokyklinio arba pradinio ugdymo moksleivių, jaunų mūsų žmonių skaičius didėja, todėl yra labai svarbu, kad prie tų pokyčių savivaldybės lanksčiai prisitaikytų: tiek kalbant apie mokyklų tinklą, tiek kalbant apie sąlygas mokytojams“, – žurnalistams sakė ministrė.

Kalbėdama Vilniuje susirinkusiems savivaldybių atstovams, J. Petrauskienė ragino juos naudotis esama statistika apie demografinius pokyčius ir prognozėmis.

„Šitie skaičiai yra apie kiekvieną savivaldybę ir net prognozė iki 2022 metų. Ir tikrai jūs ir mes kartu galime labai daug prisitaikant: tiek kalbant apie mokyklų tinklą, tiek kalbant apie mokytojus, kurie dirba skirtingose mokyklose ir savivaldybėse. Mes tikrai galime matyti, kur kokių mokytojų trūksta arba trūks, įvertinant demografiją. Ir tai yra ta informacija, kuria privalu naudotis, siekiant priimti teisingus sprendimus švietime“, – aiškino ministrė.

Savivaldybių švietimo padalinių vedėjus vienijančios asociacijos vadovas Algirdas Kęstutis Rimkus savo ruožtu BNS sakė, kad mokyklų stambinimas – neišvengiamas, nors vietos politikams tai yra nepopuliarūs sprendimai. Pats Panevėžio rajono savivaldybėje dirbantis A. K. Rimkus sakė, kad pertvarkant mokyklas būtina centrinės valdžios pagalba, pavyzdžiui, perkant geltonuosius autobusiukus, remontuojant išliekančių mokyklų patalpas.

Jis sakė, kad į mokyklų tinklo pertvarką jau palankiau žiūri tėvai, kurie anksčiau labiau spausdavo išsaugoti mažas mokyklas arčiau gyvenamosios vietos.

„Ir tėveliai jau orientuojasi ir nori kokybės, nebenori sujungtų klasių“, – sakė A. K. Rimkus.

„Tiesiog stambiname mokyklas ten, kur vaikų sumažėja, mažesnes mokyklas prijunginėjam, padarome skyriais, nebe juridiniais asmenimis, mažėja valdymo kaštai. Pavyzdžiui, pas mus Panevėžio rajone yra suplanuota 2020 metais prie Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos prijungti kaip skyrius Linkaučių pagrindinę mokyklą ir Žibartonių. Tose mokyklose labai sumažės vaikų skaičiai. Ten nebebus buhalterių, tuo rūpinsis didžioji gimnazija, tuo keliu einame“, – teigė jis.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

KAM telkia gynybos pramonę į strateginius klasterius

JP Redakcija

Regionų ministeriją pasiūlyta steigti Panevėžio regione

JP Redakcija

Švietimo viceministras bendrajam ugdymui – J. Petkevičius, sportui – G. Grybauskas

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads