Skaitmenizuojama Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos veika: tam tikras funkcijas atliks dirbtinis intelektas

Autoriuselta
Fotofreepik.com


Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyboje pradėtas trejų metų veiklos skaitmenizavimo projektas. Jo metu ketinama paspartinti duomenų mainus, sumažinti rankinio darbo kiekį bei veiklai pritaikyti dirbtinį intelektą. 

„Mūsų darbo praktikoje gausu užduočių, kurias vis dar atliekame rankiniu būdu – pavyzdžiui, pildome vaiko situacijos vertinimo anketas, suvedame informaciją į atskirus duomenų registrus, taip pat nuolat teikiame atsakymus raštu klientams, keičiamės svarbia informacija su socialiniais partneriais“, – pranešime cituojama tarnybos vadovė Ilma Skuodienė.

„Tokios administracinio pobūdžio veiklos kasdien pareikalauja daugiau nei pusės darbo laiko, kai tuo pat metu kas 9,5 minučių visoje šalyje tenka reaguoti ir į gaunamus pranešimus dėl galimų vaiko teisių pažeidimų“, – priduria ji.

Tikimasi, jog optimizavus veiklos procesus ir sumažinus vaiko teisių gynėjams tenkančią administracinę naštą, sutaupytą darbo laiką bus galima skirti kokybiškesniam bendravimui su vaiku ir šeima, operatyvesniam reagavimui, išsamesniam situacijos vertinimui, savalaikės pagalbos inicijavimui, komandiniams ir tarpinstituciniams pasitarimams bei profesinių kompetencijų ugdymui.

Tarnybos teigimu, šiuo metu jau yra suderintas veiklų įgyvendinimo planas, suformuota darbuotojų komanda, patvirtintas biudžetas, pasirašyta projekto finansavimo sutartis. Taip pat parengta informacinės sistemos techninė specifikacija bei paskelbtas informacinės sistemos sukūrimo paslaugų pirkimas.

Skaičiuojama, jog projektas finansiškai atsipirks jau per pirmuosius jo įgyvendinimo metus, o per artimiausius penkerius metus naujai sukurta informacine sistema ir elektroninėmis paslaugomis pasinaudos daugiau nei 15 tūkstančių vartotojų.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Siekiate maksimalaus efektyvumo kasdienybėje? Šios DI funkcijos padės greičiau įgyvendinti užsibrėžtus tikslus

JP Redakcija

Gedimus šalinantis ir ryšio planus siūlantis DI: ryškiausios 2025 m. telekomunikacijų tendencijos

JP Redakcija

Lietuvių kalbos išteklių DI projektams – 2,45 mln. eurų

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads