Sieks sudominti STEM mokslais

AutoriusVAIDA REPOVIENĖ
FotoORGANIZATORIŲ

Panevėžio švietimo centro padalinys Panevėžio regioninis STEAM atviros prieigos centras kartu su Latvijos biomokslų ir technologijų universitetu (LBTU) ir kitomis švietimo įstaigomis iš Suomijos, Lenkijos ir Graikijos pradėjo Erasmus + programos bendradarbiavimo partnerystės projekto „STEM ekosistemos įvairinimas“ įgyvendinimą.

Projekto metu bus siekiama sukurti tarptautinį tinklą ES viduje ir, bendradarbiaujant su įvairių švietimo sektorių institucijomis, įgyvendinti STEM ekosistemos gerąją patirtį. Projekto metu partneriai kurs STEM ekosistemos plėtros strategiją, sudarys sąlygas mokytojams tobulinti dalykines kompetencijas, plės STEM dalykų pasiūlą ir mokymo priemonių skaitmeninimą. Vienas pagrindinių projekto tikslų – užtikrinti efektyvius ir novatoriškus metodus, būdus ir veiklas, skatinančias paauglių, ypač mergaičių, susidomėjimą STEM mokslais. Siekiant šio tikslo partneriai kurs novatoriškas metodikas, įvairias techninės kūrybos programas, skatinančias paauglius labiau domėtis STEM dalykų mokslas (STEM yra integruotas gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, projektavimo proceso ir matematikos mokymasis).

Iki 2026 m. gruodžio 31 d. Panevėžio švietimo centro padalinys Panevėžio regioninis STEAM atviros prieigos centras parengs novatorišką veiksmų planą, kaip patraukliu būdu šviesti mokinius apie karjeros galimybes STEM srityje, sukurs unikalią metodiką, skatinančią vaikų susidomėjimą STEM mokslais. Sukurta STEM ugdymo programa (72 val.), įtrauks 6–9 klasių mokinius į aktyvią veiklą. Panevėžio regioninis STEM atviros prieigos centras 72 val. programas sukurs taip pat ir Graikijos bei Lenkijos mokykloms. Graikijos partneriai pasirinko tobulinti vaikų robotikos srities gebėjimus, atstovai iš Lenkijos pageidavo programos, kurioje dominuotų DI sritis. STEAM centro darbuotojai metus laiko kurs šias programas, kurias vėliau išbandys kartu su bendrojo ugdymo mokyklų ir neformaliojo ugdymo mokyklų mokiniais.

Džiugu, jog įstaigos darbuotojai ir STEAM mokytojai iš Panevėžio regiono turės galimybę dalyvauti tarptautiniuose mokymuose, skirtuose inžineriniam ugdymui. Dalis mokymų vyks internetu, dalis – tiesioginiuose užsiėmimuose Lietuvoje, Latvijoje ir Lenkijoje.

Pirmasis tarptautinio projekto susitikimas įvyko lapkričio pradžioje Rytų Suomijos universiteto aukštojoje mokykloje. Jo metu buvo pasirašytos projektinio bendradarbiavimo sutartys, aptarti tolimesni partnerystės etapai, pristatyti projekto kokybės vertinimo kriterijai, susitarta dėl atsakomybės pasidalinimo už konkrečių uždavinių įgyvendinimą.

Projektas „STEM ekosistemos įvairinimas“ („Diversifying the STEM Ecosystem“). Europos Sąjungos Erasmus+ programos Pagrindinės veiklos Nr.2 (KA2), Nr. 2024-1-LV01-KA220-SCH-000250755.

Projekto vykdymo laikotarpis nuo 2024-10-01 iki 2026-12-31. Projektas įgyvendinimas Europos Sąjungos ir Panevėžio švietimo centro lėšomis (projekto sąmata 250 000 Eur, iš kurių Panevėžio švietimo centro dalis – 45053 Eur.).


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžys prisijungia prie tarptautinio projekto „Erdvė talentams“

confident-noyce

Panevėžyje įgyvendinama „Tūkstantmečio mokyklų“ programa – mokyklose įrengiamos gamtos mokslų laboratorijos

confident-noyce

Panevėžio mokytojai dalyvauja STEAM stovykloje

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau