Sibire aptiktos dar neregėto gigantiško dinozauro liekanos

Paleontologų komanda iš Sibiro Tomsko valstybino universiteto, vakarų Sibiro kaimo Kija upės krantų kasinėjimo darbų metu atrado naujos dinozaurų rūšies fosilijas.

Fosilizuotos liekanos (dantys, slanksteliai ir kt.), kurios priklausė iki šiol nežinomam, prieš maždaug 120 milijonų metų Žemėje gyvenusiam dinozaurui, suteikia mokslininkams naujų įžvalgų apie tai, kaip kadaise atrodė mūsų planetos gyvūnų gyvenimas.

Tai jau antroji zauropodų rūšis, kuriai Rusijoje buvo suteiktas mokslinis vardas, o taip pat tai viena seniausių titanozaurų formų, kada nors atrastų Azijoje. Dėl jo dydžio ir ypatingos kaulų struktūros, jis pavadintas Sibirotitan astrosacralis.

Ši dinozaurų rūšis priklausė grupei dinozaurų milžinų arba zauropodų. Mokslininkai teigia, kad savo grupėje jie netgi nebuvo didžiausi, nors ir svėrė maždaug 10 tonų, o jų ilgis siekė apie 12 metrų rašoma sputniknews.com.

Dėl jų didžiulio stoto, šie keturkojai žolėdžiai milžinai retai kada tapdavo plėšrūnų taikiniais.

Fosilijos šiuo metu pristatomos Tomsko valstybiniame universitete. Mokslininkai mano, kad po didelėmis uolienomis greta Kija upės, yra Siberotitan dinozauro skeletas.

Negalėdami jo iškelti vientiso, paleontologai praleido ištisus metus dėliodami didžiulius šio unikalaus zauropodo griaučius.

Anksčiau buvo tikima, kad titanozaurai pirmą kartą, prieš maždaug 145 milijonus metų, pasirodė Pietų Amerikoje, Gondvanos superžemyno teritorijoje, tačiau modernusis mokslas rodo, kas titanozaurai visų pirma atsirado Azijoje.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Laukinių gyvūnų globos centras per metus pagalbą suteikė 2 tūkst. gyvūnų

JP Redakcija

Džiuginanti statistika: per metus Lietuvoje suteikta pagalba beveik 2 tūkst. laukinių gyvūnų

JP Redakcija

Į Panevėžį vėl atklydo lapė: vieni žavisi, kiti – bijo

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads