Lietuva, kaip ir dar 70 valstybių, naktį iš šeštadienio į sekmadienį įsives vasaros laiką. Laikrodžių rodykles viena valanda į priekį reikės pasukti 3 val. nakties.
Žiemos ir vasaros laikas įvedamas, siekiant geriau išnaudoti šviesųjį paros metą. Visgi metai iš metų diskutuojama, kad laiko sukiojimo reikėtų atsisakyti, nes tai neigiamai veikia žmonių sveikatą ir menkai prisideda prie energijos taupymo. Pavyzdžiu gali tapti Turkija – ji laiko sukiojimo atsisakė prieš penkerius metus.
Pirmą kartą apie laiko sukiojimą užsiminta dar 19 amžiuje siekiant efektyviau išnaudoti dienos šviesą. Europos Sąjungos mastu dėl vasaros laiko įvedimo buvo sutarta prieš 40 metų. Tada dukart per metus laikas pradėtas sukioti ir Lietuvoje.
Visose ES valstybėse narėse, vykdant ES direktyvą, laikas keičiamas dukart per metus.
Europos Komisija ir Europos Parlamentas remia idėją atsisakyti laikrodžių sukiojimo dukart per metus, bet dauguma valstybių narių sprendimui kol kas nepritaria.
Geografiškai penktadalis Lietuvos (vakarinė dalis) patenka į pirmąją laiko juostą, likusi šalies dalis – į antrąją laiko juostą.