0.3 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 23 sausio, 2025

„Šermukšnių festivalį“ vainikavo jaunų atlikėjų konkursas

AutoriusARNETA MATUZEVIČIŪTĖFotoSIMONAS SPAIČYS

Jei ankstyvą rugsėjį lankytumėte Panevėžio rajone esantį Daukniūnų kaimą, įvažiuojančius jus pirmiausia pasitiktų gausiai pakelėje raudonuojantys šermukšnių medžiai. Jų šioje gyvenvietėje itin gausu, tad pernai vietos bendruomenei kilo mintis organizuoti „Šermukšnių festivalį“. Šiais metais jis jau tapo tradiciniu. Per savaitę įvyko 10 renginių, kuriuos apibendrino pastarąjį savaitgalį vykęs Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio organizuotas jaunų grupių ir atlikėjų konkursas „Skriejanti muzika“.

Tvarios idėjos ir naujos iniciatyvos

Šiųmečiame „Šermukšnių festivalyje“ vietos gyventojai bei svečiai buvo skatinami daiktams suteikti antrą šansą. Daukniūnų gyvenvietės aikštėje pirmą kartą organziuotas Bagažinių turgus. Dalyvauti jame galėjo kiekvienas, manantis, kad jam nereikalingi daiktai gali praversti kam kitam.

„Itin aktyvūs buvo Daukniūnų vaikai ir jaunuoliai. Jie peržiūrėjo savo žaislų dėžes ir atrinkę tuos, su kuriais nežaidžia, nusprendė parduoti. Tai ne tik tvarumo, bet ir mažųjų verslumo puoselėjimas“, – dėmesį atkreipė gyventojų bendruomenės „Daukniūnai“ pirmininkė Reda Matuzevičienė.

Taip pat buvo organizuojamos Drabužių bie daiktų mainytuvės. Čia savo geros kokybės, bet atsibodusius ar nebetinkančius daiktus buvo galima išmainyti į  kitus.

Antras šansas suteiktas ir Daukniūnų autobusų stotelei. Kelerius metus gyvenvietės centre stovintis statinys buvo pamirštas, aprašinėtas ir netvarkomas. Grupė entuziastų pasiraitojo rankoves, į rankas paėmė purškiamų dažų flakonėlius ir sieną papuošė bendrai kurta freska.

„Tai abstrakcija, prie kurios prisidėjo kiekvienas į rankas paėmęs dažus. Vieno autoriaus nėra, visi tapome kūrėjais“, – sakė iniciatyvą koordinavusi Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio vadovė Arneta Matuzevičiūtė.

Atgimė ir greta autobusų stotelės esantis nudžiūvęs uosis. Jo šakos šiais metais nesužaliavo, tačiau bendruomenės dėka jis pasipuošė spalvomis. „Šermukšnių festivalio“ metu įvyko „Inkilų medžio“ įkurtuvės. Paukščiams skirtus inkilus puošė šių ir anksčiau vykusių kūrybinių dirbtuvių dalyviai, jie buvo įkelti į medį, o pavasarį – tikimasi – čia jau įsikurs gyventojai. Kol kas inkilai devyni, bet planuojama, kad šis skaičius augs.

Nulydėjo muzika

Bene kiekvieną „Šermukšnių festivalio“ renginį lydėjo muzika. Kol vyko pyragų ragautuvės ir Irmanto Pilio vesta „Baltijos gintaras“ edukacija, gerą nuotaiką užtikrino vietinis DJ Raimundas Mackevičius. Penktadienio vakarą „Muzikinės nakties“ nuotaiką kūrė saksofonu improvizavęs Mažvydas Datenis.

„Aura mistiška: tamsa, vėjyje linguojančios įvairiomis spalvomis apšviestos liepos ir į žvaigždėtą dangų kylanti muzika. Manau, tai labai gražus vasaros apibandrinimas“, – sakė žiūrovė Marytė.

Didžiausiu „Šermukšnių festivalio“ renginiu tapo šeštadienio popietę įvykęs jaunų atlikėjų ir grupių konkursas „Skriejanti muzika“. Į sceną kopė 5 atlikėjai, už kuriuos po pasirodymo balsavo žiūrovai. Skambėjo ir lietuviškos dainos, atliktos akustiškai, ir vokiškų kūrinių perdainavimas, ir pop klasika tampanti muzika.

Visi konkurso dalyviai buvo apdovanoti Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio suvenyrais bei padėkos raštais. Tokie buvo įteikti antrą kartą prieš auditoriją grojusiam Hubertui Liudvinavičiui ir Maiklo Džeksono šokio judesius įvaldžiusiam Dovydui Terentjevui. Po žiūrovų balsavimo paaiškėjo, kad trečioji vieta teko Kotrynai Juškaitei iš Raguvos, antroji – grupei „Gaika“, grojančiai gyvai ir repetuojančiai Panevėžio jaunimo centre, pirmosios vietos diplomas bei dovanos įteiktos Sofijai Mikalauskaitei iš Daukniūnų, kuriai vieną dainą atlikti padėjo gitara grojęs jos tėtis Ramūnas. Visi konkurso dalyviai – jaunesni nei 29 metų, o galimybę varžytis jiems suteikė Panevėžio rajono savivaldybė.

„Šio konkurso tikslas – suteikti neseniai susikūrusioms grupėms, veiklą pradėjusiems atlikėjams platformą, kurioje jie galėtų pristatyti savo kūrybą, taip pat besivaržydami su kitais įgytų pasitikėjimo savimi bei naujos patirties“, – atkreipia dėmesį A. Matuzevičiūtė.

Festivalio metu buvo atidaryta ir tapybos darbų paroda „Meno ringas. Panevėžio miesto gimtadienis“. Ją Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinyje galima apžiūrėti iki spalio 31 dienos.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

„Wine and Food Festival 2025“ – skonių, muzikos ir įspūdžių šventė Anykščiuose

confident-noyce

Modernaus meno festivalyje Ramygaloje atgims „Baltaragio malūno“ personažai

confident-noyce

Panevėžyje vyks XIV-asis mėgėjų teatrų festivalis „Šiaudinė skrybėlė“

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau