Tradicinis gyventojų bendruomenės „Daukniūnai“ ir Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio organizuojamas renginys „Meno ringas“ šiais metais gerokai ūgtelėjo bei pasipuošęs raudonomis šermukšnių uogomis tapo festivaliu.
Nuo pyragų iki kovų teptukais
Šeštadienio pavakarę daukniūniečiai ir svečiai buvo kviečiami rinktis gyvenvietės aikštėje, kur laukė muzikinė programa. Scenos pašonėje pirmą kartą Daukniūnų istorijoje buvo surengta veislinių karvelių paroda. Ekspoziciją paruošė patyręs veisėjas Povilas Grigalionis, kuris smalsiausiems atsakė ir į visus kilusius klausimus.
Šią dieną taip pat buvo minimas gyventojų bendruomenės „Daukniūnai“ 20-ies metų jubiliejus. Ši Panevėžio rajono bendruomenė veiklą pradėjo 2022 metų gruodžio 31 dieną, tad nuspręsta sukaktį minėti visus metus po minėtos datos. Vaišių stalą suruošė patys gyventojų bendruomenės nariai – kepė, puošė įvairiausius pyragus, o šventėje – vieni kitus vaišino.
Šeštadienio vakarą susirinkusiųjų dėmesį prikaustė unikalaus formato renginys-konkursas „Meno ringas“. Keliolika skirtingų spalvų, įvairių dydžių teptukai, viena balta drobė ir nesuskaičiuojama galybė idėjų, kurioms įgyvendinti – vos 20 minučių. Šiam iššūkiui ryžosi aštuoni patyrę ir savą kūrybinę kelionę tik pradedantys asmenys.
„Pirmą kartą tokio tipo renginį, kuris vadinasi „Art Battle“, išvertus – „Meno kova“, pamačiau Kanadoje, lankydamas tėvus. Supratau, kad tai yra šou, tai yra patirtis, tai yra iššūkis ir, manau, įdomu žiūrovui. Sugrįžęs ryžausi idėją perkelti ir į Lietuvą. Jau trečius metus iš eilės čia, Daukniūnuose, vyksta „Meno ringo“ kovos“, – pasakoja renginio idėjos autorius ir konkurso vedėjas Simonas Spaičys.
Renginio erdvėje buvo įrengtos keturios darbo vietos, kuriose kiek mažiau nei pusvalandžiui įsitaisė keturi kūrėjai. Vyko du atrankos turai. Konkurso žiūrovai stebėjo procesą, vertino darbus ir slaptame balsavime rinkosi labiausiai patikusį kūrinį. Idėjas, kūrybinius sprendimus ir jų įgyvendinimą ribojo tik dalyvaujančiųjų fantazija. Konkurse sprendimą lėmusius žiūrovus galėjo nustebinti ne tik rezultatas, bet pats procesas.
„Čia yra performanasas, ne tik piešimas ir rezultatas. O ir emocija nuostabi. Aš niekada nepiešiau, tik namie kartu su dukra Aurelia. O čia viską darėme kartu“, – patirtimi dalijosi viena iš renginio dalyvių Fausta Sidaugaitė.
Dalyviai pastebėjo, kad „Meno ringas“ – netikėta patirtis, kuriai tereikia ryžtis. Tokiame kontekste nublanko ir siekis varžytis konkurse.
„Patarčiau dalyvauti, stengtis. Ir nesvarbu laimėsi ar ne – svarbiausia dalyvavai“, – sakė pirmąją vietą laimėjusi daukniūnietė Ugnė Trinkūnaitė.
Antroji vieta teko Agniui Meškauskui, trečią ir ketvirtą vietas pasidalino Fausta Sidaugaitė ir Genovaitė Bumblienė. Visiems dalyviams buvo įteikti suvenyrai, pirmų keturių vietų laimėtojai apdovanoti dovanų čekiais.
Konkurse „Meno ringas“ sukurtų darbų ekspoziciją iki gruodžio 1-os dienos galima apžiūrėti Panevėžio rajono Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinyje.
Pažintis su plastiko perdirbimo galimybėmis
Tiems, kuriems po „Meno ringo“ dar pakako jėgų, pasilinksminimą surengė daukniūnietis Raimundas Mackevičius. Spragsint šventinio laužo liepsnoms, jis diskotekoje leido bene kiekvienam žinomus muzikos kūrinius.
Šokiai neužsitęsė, mat jau kitą dieną Daukniūnų kultūros įstaigoje vyko kūrybinės dirbtuvės „Reptastico 2: gamyba iš plastiko maišelių“. Edukatorė Laura Petruškė dalyviams priminė rūšiavimo principus, pristatė plastikinių maišelių panaudojimo galimybes bei per savos idėjos istoriją aptarė tvarių iniciatyvų gyvavimo ciklą. Padedami Lauros, edukacijos dalyviai galėjo pasigaminti paveikslą, dėklinę dokumentams ar daiktams, knygų skirtuką.
„Ir visa tai – iš kasdien parduotuvėse gaunamų, namo parsinešamų plastikinių maišelių“, – pabrėžė L. Petruškė.
Maišeliai keliais sluoksniais buvo dedami vienas ant kito, kaitinami specialiame prese ir pagal dalyvių pageidavimus apkerpami. Kelios kniedės ar kaspinėlis – ir kūrinys paruoštas naudoti. Gaminius juos gaminusieji parsinešė namo.
Štai toks „Šermukšnių festivalio“ savaitgalis papuošė Daukniūnus. Juo palydėta vasara ir pasitiktas darbingas ruduo.
Už paramą įgyvendinant idėjas dėkojame Panevėžio rajono savivaldybei, LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai bei visiems renginio savanoriams.