-2.7 C
Panevėžys
Pirmadienis, 24 vasario, 2025

Senvagėje stovintis taikos stulpas šiandien tapo svarbiu simboliu

AutoriusDOVILĖ BARVIČIŪTĖ
FotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
Prieš dvidešimt metų miesto širdyje – Senvagėje - pastatytas dviejų metrų aukščio taikos stulpas.

Prieš dvidešimt metų miesto širdyje – Senvagėje – pastatytas dviejų metrų aukščio taikos stulpas, ant kurio japonų, anglų, rusų ir lietuvių kalbomis parašyta „Tebūna pasaulyje taika“, šių dienų aktualijose įgauna dar stipresnę reikšmę. Čia esantis taikos stulpas yra didžiulės iniciatyvos, kilusios Japonijoje dalis. Jis simbolizuoja taiką ir ramybę tarp visų pasaulio tautų.

Tokių stulpų nuo atominio bombardavimo Antrojo pasaulinio karo nukentėjusioje Japonijoje labai daug. Manoma, kad japonų iniciatyva taikos stulpų visame pasaulyje pastatyta apie 200 tūkstančių. Lietuvoje pirmasis taikos stulpas pastatytas Vilniuje, vėliau jie vietą rado Juodkrantėje, Kaune, Kryžių kalne, Kelmėje, Panevėžyje.

Kaip pasakojo dviračių entuziastas, Metų panevėžiečio vardu tituluotas Alfonsas Barauskas, taikos stelos buvo statomos bendradarbiaujant su dviračių žygio aplink pasaulį dalyviais.

„Prieš dvidešimt metų lietuvių delegacija keliavo aplink pasaulį, tai buvo taikos žygis, o jo metu japonai platino šiuos stulpus, taip taikos simbolis atvažiavo ir į Panevėžį“, – sakė vyras.

Prieš dvidešimt metų miesto širdyje – Senvagėje – pastatytas dviejų metrų aukščio taikos stulpas.

Anot A. Barausko, Senvagėje pastatytas taikos stulpas, simbolizuoja taikos ir draugystės ryšius tarp Lietuvos ir Japonijos, tačiau šiandien, vykstant karui Ukrainoje, jis tampa dar labiau svarbesniu simboliu siekiant pasaulyje taikos.

„Taip ir norisi sakyti – tebūna pasaulyje taika, bet, kad tos taikos Ukrainai negali niekas sureguliuoti. Deja, bet Rusijos valstybė nesiskaito su žmonėmis. Kuo daugiau jie žudo, taip gaunasi, tuo daugiau dėmesio sulaukia. Buvę karai ir dabar vykstantis, rodo, kad rusų metodika nesikeičia – jų tikslas išžudyti kuo daugiau žmonių ir ši filosofija labai keista. Viliuosi, kad šie žodžiai pasieks karą sukėlusią agresiją“, – mintimis dalinosi A. Barauskas.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio projektai pateko į geriausių Lietuvos architektūros kūrinių penketuką

JP Redakcija

Ne visos Laisvės aikštę ir Senvagę puošusios skulptūros grįš į savo vietas

JP Redakcija

Įspėja ekstremalių pojūčių mėgėjus: lipti ant Senvagės ledo pavojinga

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads