Seimo pirmininkas „valstietis“ Viktoras Pranckietis neketina trauktis iš posto, sako lauksiantis balsavimo dėl nepasitikėjimo, jei toks bus surengtas.
„Aš visada ir sakiau, ne posto aš laikausi, aš laikausi taisyklių, pagal kurias esu šitam poste ir pagal kurias, jei būtų tokia Seimo valia, turėčiau pasitraukti“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė V. Pranckietis.
„Aš lauksiu (balsavimo dėl nepasitikėjimo – BNS), aš visą laiką skatinau, jei jūs norite – (balsuokite – BNS) šiandien, ir šiandien valdyboj paklausiau, ar jūs renkate parašus, atsakymo nebuvo“, – sakė parlamento vadovas.
V. Pranckietis teigė, kad jo nusistatymo nekeistų ir tai, jei būtų pasirašyta nauja valdančiosios koalicijos sutartis, pagal kurią parlamento vadovo postas būtų perduotas kitai partijai.
„Seimo pirmininkas renkamas ne koalicijos, Seimo pirmininko teikimą gali inicijuoti dešimt Seimo narių“, – sakė V. Pranckietis.
Jis taip pat sakė manantis, kad atlaikytų balsavimą dėl nepasitikėjimo: „Aš manau, kad yra pakankamai dorų žmonių, kurie žiūri atsakingai į valstybės dalykus, ir jie nesišvaisto savo balsais, ypač balsuodami slaptai, liepti balsuoti slaptai yra neįmanoma“.
Atleisti parlamento vadovą būtų galima tik pareiškus jam nepasitikėjimą ir, jeigu per slaptą balsavimą, už tai būtų ne mažiau kaip 71 parlamentaras. Pagal Seimo statutą, pasiūlymą atleisti Seimo pareigūną, kurį skiria Seimas, motyvuotu raštu gali pateikti Seimo valdyba, komitetas ar ne mažiau kaip penktadalis (29) Seimo narių.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) vadovas Ramūnas Karbauskis ketvirtadienį interviu Žinių radijui pripažino, kad balsuojant dėl V. Pranckiečio atstatydinimo balsų gali pritrūkti, bet tikėjosi, kad parlamento vadovas partijoms pasirašius naują koalicijos sutartį trauktųsi pats.
„(V. Pranckiečio – BNS) reakcija buvo į memorandumą, ne koalicinę sutartį, tikiuosi, kai bus sudaryta koalicinė sutartis, bus aišku, kiek Seimo narių yra suvienyta koalicijoje, ir Seimo pirmininkas galbūt labai gerai pagalvos, ar verta eiti į tas procedūras, ar verta tapti tuo Seimo pirmininku, kuris atstovaus pačiam sau“, – ketvirtadienį interviu Žinių radijui sakė R. Karbauskis.
„Opozicija paskelbė, kad nedalyvaus balsavime, jei pritrūktų vieno kito balso balsuojant (dėl atstatydinimo – BNS), Seimo pirmininkas du-tris Seimo narius atstovautų, labai keista būtų situacija“, – kalbėjo „valstiečių“ vadovas.
Po prezidento rinkimų „valstiečiai“ ėmėsi iš naujo formuoti valdančiąją daugumą ir praėjusią savaitę pasirašė memorandumą dėl koalicijos su Lietuvos socialdemokratų darbo partija bei „Tvarka ir teisingumu“. Šios partijos taip pat laukia prisijungiant Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovų.
Koalicijos memorandume numatyta, kad ministru pirmininku toliau siūlomas Saulius Skvernelis, o Seimo pirmininko postas atitenka „socialdarbiečiams“.
„Valstiečių“ deleguotas Seimo pirmininkas V. Pranckietis atsistatydinti atsisako.
„Derybos vyksta, prie derybų turėtų prisijungt, jei penktadienį taryboje patvirtins šį klausimą, Lietuvos lenkų rinkimų akcija, ir tikiuosi kad kitą savaitę jos baigsis“, – apie derybų procesą sakė R. Karbauskis.