Seimo nariai siūlo leisti vaistininkams užsiimti skiepijimu



Seime registruotas siūlymas suteikti teisę vaistininkams atlikti lėtinių ligų valdymo ir profilaktikos programas, biocheminius tyrimus ir skiepijimą.

Šias pataisas parengė Seimo nariai konservatoriai Antanas Matulas, Irena Degutienė, Raimundas Martinėlis, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos narė Irina Rozova, liberalas Jonas Liesys, socialdemokratas Juozas Olekas.

„Dabar matome, kad imunizacijos lygis mažėja, žmonėms yra nepatogu stovėti didelėse eilėse pas gydytojus. Tai sveikatos apsaugos ministras įsakymu galėtų nustatyti, kokius skiepus gali atlikti vaistinės“, – BNS sakė A. Matulas.

Parlamentaras minėjo, kad priėmus pataisas vaistinėse būtų leidžiama skiepyti tik pilnamečius asmenis.

Šiuo metu vaistinėms Lietuvoje nėra numatyta galimybė organizuoti tokio pobūdžio veiklą.

Europos Sąjungos farmacijos grupės duomenimis, profilaktinį skiepijimą ir biocheminius tyrimus leidžiama atlikti kitose Europos Sąjungos (ES) šalyse: 18 ES šalių vaistinėse nustatomas gliukozės kiekis kraujyje, 17 – vykdomas cholesterolio nustatymas, 13– vykdoma vakcinacija.

Įstatymo projekte teigiama, kad įtvirtinus teisę vaistinėse taikyti prevencinės medicinos pagalbą, diagnostikos metodus ir tyrimus, pacientai būtų skatinami dar labiau rūpintis savo sveikata bei būtų užkertamas kelias savigydai.

Taip pat galimybė vaistinėse atlikti profilaktinį skiepijimą didintų šios paslaugos prieinamumą gyventojams, o tai aktualu epidemijų metu.

„Reikėtų gal detaliau pasigilinti, bet iš pirmo žvilgsnio manau, kad mes šiam projektui pritartumėme“, – BNS ketvirtadienį sakė Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė valstietė Asta Kubilienė.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Ruošiatės į keliones? Gydytoja įvardijo pavojus ir kaip jų išvengti

JP Redakcija

Metus užbaigiame liūdna statistika: ignoruojant skiepus, sugrįžta pamirštos ligos

JP Redakcija

Lietuvoje pirmą kartą rizikos grupėse esantieji galės pasiskiepyti nuo paukščių gripo

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads