2.1 C
Panevėžys
Trečiadienis, 25 gruodžio, 2024

Seimas pritarė siūlymui padidinti mokytojų ir mažiausiai uždirbančių biudžetinių darbuotojų algos koeficientus

AutoriusŽygimantas Šilobritas (ELTA)Fotofreepik.com

Seimas priėmimo stadijoje pritarė įstatymų pataisoms, kuriomis bus didinami mokytojų pareiginės algos koeficientai, bei mažiausiai uždirbančių biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimai.

Už šias Biudžetinių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo ir komisijų narių atlygio už darbą įstatymo pataisas priėmimo stadijoje balsavo 115 Seimo narių, susilaikiusių ar balsavusių prieš nebuvo. Dalis šio įstatymas įsigalioja 2025 m. sausio 1 d., o auklėtojų ir pagalbos mokiniui specialistų algos koeficientai didės nuo 2025 m. rugsėjo 1 d.

Įstatyme sutarta padidinti A, B ir C lygio specialistų minimalius pareiginės algos koeficientus, kad pradėjus taikyti 1038 eurų MMA, minimalūs kvalifikuotų darbuotojų pareiginės algos koeficientai būtų didesni už nekvalifikuotų darbuotojų darbo užmokestį.  Tad jų pareiginės algos padidės 12,3 proc., arba 114 eurais. A, B ir C lygio pareigybių minimalius koeficientus sutarta padidinti nuo 5 iki 12 proc.

2025 m. darbo užmokestis padidės mažiausiai 11,7 tūkst. biudžetinių įstaigų darbuotojų, gaunančių minimalius pareiginės algos koeficientus, taip pat apie 15 tūkst. darbuotojų, kurių pareiginė alga yra šiek tiek didesnė, nei minimali koeficiento riba.

Pedagoginiams darbuotojams nustatytus pareiginės algos koeficientus nuo 2025 m. rugsėjo 1 d. apsispręsta padidinti 8 proc., siekiant ir toliau išlaikyti, kad mokytojų ir šalies vidutinio darbo užmokesčio santykis būtų ne mažesnis kaip 130 procentų.

Tokiu būdu mokytojų, švietimo pagalbos specialistų pareiginė alga didės nuo 146 iki 205 eurų, auklėtojų, koncertmeisterių, akompaniatorių – nuo 110 iki 130 eurų, mokyklų vadovų – nuo 287 iki 340 eurų, jų pavaduotojų ugdymui – nuo 280 iki 290 eurų, ugdymą organizuojančių skyrių vedėjų – nuo 244 iki 268 eurų, švietimo pagalbos įstaigų vadovų – nuo 261 iki 293 eurų, jų pavaduotojų, kurių darbas laikomas pedagoginiu – nuo 241 iki 265 eurų,

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, šiuo metu biudžetinėse įstaigose yra apie 10,4 tūkstančių nekvalifikuotų darbuotojų, kuriems nustatyta MMA.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Nuo 2025 m. rugsėjo mėn. didės mokslo darbuotojų atlyginimai

confident-noyce

Seimas spręs, ar viešinti valstybės ir savivaldos įstaigų darbuotojų atlyginimus

confident-noyce

R. Šadžius: MMA ir NPD didės santūriai, bet nesusilygins

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau