2.1 C
Panevėžys
Trečiadienis, 15 sausio, 2025

Seimas priėmė rezoliuciją dėl užsienio politikos tęstinumo, didžiausias dėmesys – Ukrainai

AutoriusPaulius Perminas (BNS)FotoFREEPIK.COM

Seimas priėmė rezoliuciją dėl Lietuvos užsienio ir saugumo politikos prioritetų nuoseklumo bei veiksmų tęstinumo.

Dokumento priėmimą palaikė 104 Seimo nariai, prieš buvo du, susilaikė dešimt parlamentarų.

„Dabartinių geopolitinių ir saugumo iššūkių akivaizdoje labai svarbu yra išlaikyti užsienio ir saugumo politikos nuoseklumą ir tęstinumą“, – pristatydamas rezoliuciją kalbėjo Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Remigijus Motuzas.

Pasak parlamentaro, joje prioritetu išlieka palaikymas Kyjivui.

Rezoliucijoje kategoriškai smerkiamas Rusijos karas Ukrainoje, kurį aktyviai remia Baltarusija, Šiaurės Korėja ir kuriai aktyviai talkina Kinija, Iranas ir kiti autoritariniai režimai. Dokumentu taip pat smerkiamas beprecedentis Rusijos kišimąsis į kitų valstybių demokratinius procesus ir vidaus reikalus, sabotažo aktai Lietuvoje ir jos sąjungininkų teritorijoje.

Rezoliucijoje taip pat pasisakoma už tolesnį ekonominių, prekybinių ir kultūrinių ryšių su Taivanu plėtojimą, solidarizuojamasi su Sakartvelo gyventojais, siekiančiais narystės euroatlantinėse struktūrose.

„Kinija, būdama esmine Rusijos agresijos prieš Ukrainą įgalintoja, tampa vis didesne grėsme Lietuvos užsienio ir saugumo politikai“, – rašoma dokumente.

Dėl to rezoliucijoje pasisakoma „už partnerystės su Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono šalimis stiprinimą tiek dvišaliu, tiek NATO+ formatu“, taip pat raginama peržiūrėti ES politiką dėl Kinijos.

Rezoliucijoje primenamas įsipareigojimas Ukrainos gynybos ir saugumo sektoriui kasmet skirti ne mažiau kaip 0,25 proc. Lietuvos bendrojo vidaus produkto.

Dokumente akcentuojama, jog Lietuvos svarbiausi parteriai yra Jungtinės Valstijos, Vokietija, Lenkija, Jungtine Karalyste, Prancūzija pabrėžiama Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) formato svarba.

Taip pat išsakomas palaikymas Europos Sąjungos (ES) plėtros procesui Vakarų Balkanuose ir Rytų partnerystės valstybėse.

„Skiria ypatingą dėmesį Ukrainos ir Moldovos eurointegraciniams procesams bei šių šalių įstojimo į ES iki 2029 metų siekiui“, – rašoma dokumente.

Dokumente taip pat išreiškiama „visapusiška parama“  demokratinei Baltarusijos opozicijai, siekiant pokyčių kaimyninėje valstybėje, kad joje įvyktų laisvi ir demokratiški rinkimai, būtų paleisti visi politiniai kaliniai.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Seimas po svarstymo pritarė didesniam rajonų kelių finansavimui

confident-noyce

Pirmoji naujos kadencijos Seimo sesija baigta

confident-noyce

G. Paluckas nesureikšmina A. Širinskienės sprendimo keisti frakciją: tai iš dalies sprendžia tam tikras įtampas

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau