1.7 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 6 vasario, 2025

Savanoriai Respublikinėje Panevėžio ligoninėje: pagalba, kuri gydo

Autoriussamanta ilonytė
Fotoživilė večiorkutė, freepik.com

Savanoriška veikla – tai neatlyginamai atliekama visuomenei naudinga veikla. Ji yra ypatinga, svarbi dėl savo įnašo į visuomenės gerovę, stiprinant socialinius ryšius, bendruomenės gerovę ar net gerinant sveikatos būklę. Būtent pastarasis aspektas yra ypač svarbus Respublikinėje Panevėžio ligoninėje. Ligoninės kasdienybėje nuolat vienur ar kitur dalyvauja savanoriai, kurie nori padėti čia gydomiems vaikams ir suaugusiesiems.

Savanoriai padeda pacientams, šeimoms, medicinos personalui

Savanoriai ligoninėse atlieka labai svarbų vaidmenį, teikdami emocinę ir praktinę pagalbą pacientams, jų šeimoms bei medicinos personalui. Jie padeda atliekant nesudėtingas užduotis (pavyzdžiui, neša dokumentus ar priemones, palydi į procedūras ar tyrimus, užtikrina jų saugumą ir ramybę).

„Norint tapti savanoriu svarbu: kantrybė ir empatija; komunikabilumas, nes svarbu gebėti bendrauti su kiekviena žmonių grupe bei personalu; atsakomybė, t. y. laikytis ligoninės taisyklių, higienos normų ir užtikrinti saugumą; motyvacija ir pastovumas. Šiuo metu yra pakankamai savanorių“, – teigė ligoninės slaugos vadovė Rasa Masienė.

Nuo kelių valandų iki visos dienos

Savanoriai dažniausiai būna motyvuoti noru padėti, prisidėti prie pozityvių pokyčių ir užmegzti prasmingą ryšį su vaikais.

„Jų pareigose – vaikų priežiūra ir bendravimas. Užtikrinti jų saugumą, būti draugu, palaikymo šaltiniu. Taip pat klausytis, kalbėtis, suteikti vaikams saugumo jausmą ir pozityvią atmosferą. Padėti terapijų metu, prisidėti prie reabilitacinių programų. Savanorių vaikams pareigos, skiriamas laikas ir veikla priklauso nuo vaikų poreikių ir savanorių galimybių. Savanorystė gali būti nuo kelių valandų per savaitę iki visos dienos“, – paaiškino ji.

Žmonės tapo sąmoningesni

Savanorių, skirtų dirbti su vaikais, ligoninė nekuruoja.

„Esant poreikiui, mes kreipiamės į organizaciją „Savanoriai vaikams“ ir iškviečiame savanorį, kuris atvyksta pas vaiką. Jie turi savanorių komandą ir galima skambint, pasikviesti. Tie, kurie nori tapti savanoriais vaikams, turi užsiregistruoti. Po to jie būna apmokomi, sudaromos sutartys, mokosi specialios medžiagos. Kai jie jau visko išmoksta, gali eiti savanoriauti su vaikais. Šiuo metu savanorių užtenka. Manau, žmonės tapo sąmoningesni ir nori padėti, pagelbėti. Ypač dėl vaikų“, – džiaugėsi ji.

R. Masienė.

Kokiais atvejais skiriami savanoriai vaikams?

Savanoriai vaikams reikalingi įvairiais atvejais, kai jų pagalba gali pagerinti vaikų kasdienybę ar emocinę gerovę. Pagrindinės situacijos, kuriose jų indėlis yra ypač svarbus:

  • Sveikatos ir reabilitacijos srityje: vaikams, turintiems specialiųjų poreikių ar sveikatos problemų. Savanoriai padeda vaikams dalyvauti terapijose, sporto veiklose ar tiesiog praleisti laiką kartu.
  • Socialinė pagalba: vaikams iš socialiai pažeidžiamų šeimų ar gyvenantiems globos namuose. Savanoriai gali tapti draugais, ugdyti savarankiškumą ir stiprinti jų socialinius įgūdžius.
  • Emocinė parama: vaikams, patyrusiems traumas, smurtą ar netektį. Savanoriai dažnai tampa svarbiais palaikymo šaltiniais, suteikdami dėmesį, šilumą ir užtikrindami saugią aplinką. Bendrauja su vaikais, padeda jiems nusiraminti ir įveikti stresą.

„Savanoriai vaikams yra ne tik pagalbininkai, bet ir pavyzdys, įkvepiantis pasitikėjimą savimi, ugdantis bendruomeniškumą bei kurstantis svajones. Savanorystė ligoninėse yra ypač prasminga, nes tiesiogiai prisideda prie vaikų sveikimo proceso ir geresnės jų patirties“, – paaiškino R. Masienė.

Savanoriais tampa jaunimas, tėvai bei siekiantys tobulėjimo

Dažniausiai, pasak moters, savanoriais vaikams ir ne tik tampa žmonės, kurie jaučia norą prisidėti prie vaikų gerovės, turi laiko ir motyvacijos.

„Savanorių profiliai gali būti labai įvairūs, tačiau galima išskirti pagrindines grupes: studentai ir jauni žmonės, profesiniai savanoriai, tėvai ir globėjai, kurie patys augina ar yra auginę vaikus bei nori dalintis savo patirtimi ir rūpesčiu, ir žmonės, siekiantys asmeninio tobulėjimo“, – dėstė medikė.

Dažnai į savanorystę ateina žmonės, kurie siekia pagerinti savo socialinius įgūdžius, užmegzti ryšius ar pakeisti savo gyvenimo kryptį.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio ligoninėje atidaryta J. Mikalkevičės fotografijų paroda „Dangaus vartai“

JP Redakcija

Unikali Panevėžio ligoninės Psichiatrijos skyriaus darbuotojų ir pacientų sukurta Kalėdų eglutė papuošė Seimą

JP Redakcija

Respublikinėje Panevėžio ligoninėje – naujas, modernus kompiuterinės tomografijos aparatas

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads