Kai panevėžiečiai išgirdo žinią, kad mieste vietoj kino teatro „Garsas“ bus įkurtas Stasio Eidrigevičiaus menų centras, ji patiko ne visiems. Tada iniciatyvinė piliečių grupė siekė išsaugoti kino teatrą, nes jis neva asocijuojasi su kino rodymo vieta. Tuo tarpu S. Eidrigevičiaus menų centro atstovai tikino, kad su projektu nekomercinio kino funkcija niekur nedings – tik persikels į mažesnę ir modernesnę erdvę, kartu atvers galimybes kiną pristatyti naujai. Tad šiandien, šalia 3,7 tūkst. kvadratinių metrų ploto statomo SEMC‘o kyla nauja, kubo formos, kino salė. Į ją bus galima patekti per menų centro rūsį ir čia kiną žiūrėti galės maždaug aštuoniasdešimt žmonių.
Darbai vyksta pagal planą
„Darbai vyksta pagal projektą, kas yra numatyta, tą darbininkai ir daro. Planuojama, kad birželio pabaigoje jau bus baigti visų konstrukcijų darbai, liks vidaus ir išorės montavimo kai kurie elementai“, – naujienų portalui JP sakė projekto koordinatorė Vita Bubliauskaitė ir tęsė: „Tuo metu turėtų išvažiuoti ir kranas, žmonėms bus mažiau triukšmo, nes būna, kad dėl ir technologinių procesų darbininkams tenka padirbėti ir naktį. Nuo birželio pradžios čia dirbs viena darbininkų pamaina“.
Naujos kartos muziejus
Panevėžyje statomas S. Eidrigevičiaus menų centras tai – naujos kartos muziejus, šiuolaikinio meno, kultūrinio dialogo, kūrybinių industrijų ir edukacijų erdvė. Projektu siekiama sukurti naują traukos tašką meno mylėtojams ir turistams, suteikti daugiau veiklos galimybių miesto bendruomenei.
Rekonstruojant kino centro „Garsas“ pastatą, statomo muziejaus nuolatinės ekspozicijos pagrindą sudarys pasaulinio garso menininko, multifunkcionalisto S. Eidrigevičiaus darbų kolekcija. Taip pat bus pristatomi atrinkti Panevėžyje vykstančiose meno bienalėse, simpoziumuose sukurti profesionaliojo meno kūriniai.
Planuojama, kad SEMC teiks šias kultūros paslaugas: profesionalaus meno sklaida (S. Eidrigevičiaus kūrybos kolekcija, keičiamos vietos ir užsienio menininkų parodos, lauko ekspozicijos, mediateka – skaitmeninis archyvas, meno skaitykla, filmų peržiūros ir interneto terminalai), edukacinės programos, renginiai, konferencijos, bendruomeninės veiklos.
Du etapai
I etapu planuojama įrengti I aukšto atvirą erdvę – holą su infocentru ir parduotuve-meno knygynu, sanitarinėmis, pagalbinėmis bei ūkinėmis patalpomis, kavine (jos su virtuve patalpos bus įrengtos kitu projektu, pritraukiant privačių investicijų). I
I aukšte įsikurs mediateka – kultūros informacijos centras bei pagal poreikius pritaikomos edukacinės erdvės, transformuojamos ir į konferencines, administracinės, sanitarinės patalpos.
III aukšte – ekspozicijų salė su numatoma nuolatine S. Eidrigevičiaus kūrinių ekspozicija, sanitarinėmis patalpomis ir holu.
IV aukšte – keičiamų ekspozicijų salė, sanitarinės patalpos. Antstatas – stogas bus pritaikytas apžvalgos aikštelei, ekspozicijoms ir kameriniams renginiams. Rūsyje erdvus vestibiulis, rūbinė, sanitariniai mazgai, meno kūrinių saugykla ir archyvas, darbuotojų, ūkinės, inžinerinės, pagalbinės, sandėliavimo, dirbtuvių patalpos, 13 vietų požeminė automobilių stovėjimo aikštelė.
II projekto etapu iki 2024 m. planuojama įrengti 45 vietų požeminę automobilių aikštelę, holą – galeriją, konferencijų centrą – universalią renginių salę, aukščiausius meno kūrinių apsaugos standartus atitinkančias ekspozicines erdves.
SEMC projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.