-3.2 C
Panevėžys
Trečiadienis, 19 vasario, 2025

Sąjūdžio bendražygių susitikime atgijo 35-mečio prisiminimai

AutoriusJP
FotoPANEVĖŽIO RAJONO SAVIVALDYBĖ


Panevėžio rajono savivaldybės viešoji biblioteka pakvietė Sąjūdžio bendražygius ir besidominčius krašto istorija atvykti į susitikimą-diskusiją, skirtą Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Panevėžio grupės įkūrimo 35-mečiui.

1988 m. liepos 28 d. įkurta Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Panevėžio grupė savo veiklą pradėjo Panevėžio rajono viešosios bibliotekos pastate Beržų g. 50, Panevėžyje – tuomečiame rajono kultūros skyriuje ir rajono kultūros namuose. Šią svarbią datą žymi ant pastato pritvirtinta atminimo lenta.

Prieš renginį bibliotekos darbuotojai aplankė mirusių sąjūdiečių kapus, uždegė atminimo žvakeles. Renginys, pagerbiant išėjusiuosius, pradėtas tylos minute.

Lietuvos šaulių sąjungos Alfonso Smetonos šaulių 5-osios rinktinės jaunieji šauliai lankėsi Sąjūdžio muziejuje, apžiūrėjo dokumentus ir eksponatus, liudijančius apie 1988 metais vykusį visuomeninį judėjimą Panevėžio krašte. Iš muziejaus jie  parnešė bibliotekai dovanų segtuvą su to laikotarpio istorine medžiaga.

Kraštotyros muziejaus direktoriaus pavaduotoja-vyriausioji fondų saugotoja Jūratė Gaidelienė pristatė muziejuje saugomą Sąjūdžio archyvą.

Sąjūdiečius pasveikino į renginį atvykęs Panevėžio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Algirdas Kęstutis Rimkus. Sveikinimo laišką atsiuntė Seimo kanceliarijos Parlamentarizmo istorinės atminties skyriaus vedėja Angonita Rupšytė.

Į susitikimą atvykę sąjūdiečiai dalijosi nepamirštamais prisiminimais. Lemtingus Sąjūdžio metų įvykius atgaivino Kęstučio Virgilijaus Henriko Vaičiūno, Smilgiuose gyvenančio tautodailininko, buvusio politiko, aktyvaus Sąjūdžio dalyvio, Panevėžio rajono garbės piliečio pasakojimas.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Sąjūdis Panevėžyje – laisvės vėjai SSRS

JP Redakcija

Panevėžio Sąjūdžio žodis – ir iš namų bei delne

JP Redakcija

Signatarų namuose – Laisvės kovos sąjūdžio vasario 16-osios deklaracijos originalas

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads