Režisierius R. Tuminas sako padaręs klaidą ir tapęs provokacijos auka

AutoriusBNS
FotoBNS
R. Tuminas.

Rusijoje dirbantis režisierius Rimas Tuminas sako padaręs klaidą Rusijos televizijai duodamas interviu, kuriame sakė nesureikšminantis Lietuvos okupaciją lėmusio Motolovo ir Ribentropo pakto bei nelaikantis rusų okupantais.

Vilniaus mažojo teatro feisbuko paskyroje pirmadienį paskelbtame režisieriaus pasisakyme teigiama, kad jis kreipėsi į televizijos kanalą dėl paneigimo, pilno interviu teksto ir vaizdo įrašo, tačiau atsakymo nesulaukė.

„Noriu visiems pranešti, kad visa tai yra nesąmonė ir bandymas mane pakišti, šitaip mane pateikiant Lietuvai“, – sako režisierius.

R. Tuminas yra Vilniaus mažojo teatro meno vadovas, anksčiau savaitgalį teatras paskelbė atsiribojantis nuo R. Tumino interviu Vladimirui Pozneriu Rusijos televizijai.

„Pripažįstu, kad eidamas duoti šio interviu padariau didelę klaidą. Žinau, kad jis yra gudrus lapinas. Bet tikrai netikėjau, kad šitaip pasielgs. Vėliau keletą dienų jaučiausi taip, lyg būčiau prisilietęs prie kažko šlykštaus. Jau paprašiau pirmo kanalo pateikti pilną šito įrašo versiją, nes pamačiau ir supratau, kad čia yra taip meistriškai padaryta“, – teigia R. Tuminas.

Jis sako neneigiantis okupacijos ir žmonių aukų, anot režisieriaus, „dėl prakeiktų politikų per okupaciją vykdytų pasaulio dalybų Lietuva išgyveno siaubingus reiškinius, daug kentėjo ir Latvija, ir Estija“.

„Jeigu būtų suprasta, kad aš mąstau ir manau kitaip, tai jau būčiau nebe aš. Manau, mes visi suvokiame, suprantame, kad buvo ir okupacija, ir holokaustas. Taigi, tai buvo provokacija. Jau kreipiausi į pirmą kanalą dėl paneigimo, pilno interviu teksto ir vaizdo įrašo, bet atsakymo dar negavau ir kažin ar sulauksiu“, – nurodo R. Tuminas.

Po R. Tumino interviu Vilniaus mažasis teatras paskelbė nuo interviu atsiribojantis: „Minėto interviu metu pasisakymai Lietuvos istoriniais, politiniais klausimais nėra teatro pozicija“.

„Esame įsitikinę, kad menas ir kultūra – tai geriausia terpė, kurioje skaudžios istorinės patirtys įprasminamos ir išreiškiamos tam, kad jos būtų perduodamos iš kartos į kartą ir niekada nebūtų pamirštos“, – teigiama Vilniaus mažojo teatro pranešime.

Vilniaus mažasis teatras įkurtas 1990 metais, 1997 metais jam suteiktas valstybinio teatro statusas. Ilgą laiką teatrui vadovavo R. Tuminas, šiuo metu dirbantis Maskvos J. Vachtangovo teatre. Jis taip pat oficialiai eina Vilniaus mažojo teatro meno vadovo pareigas.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

G. Padegimas – laimingas nemadingas režisierius

JP Redakcija

Kariuomenė: pagrindiniai propagandos taikiniai pernai – gynybos stiprinimas, Ukraina

JP Redakcija

Po sinchronizavimo Rusijos propaganda apie energetiką smarkiai suaktyvėjo

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads