Lietuvos kariuomenė ir toliau ruoš Ukrainos instruktorius ir karius bei konsultuos kariuomenę reformos klausimais, sako kariuomenės vadas generolas Raimundas Vaikšnoras.
Kaip skelbia Lietuvos kariuomenė, lankydamasi Ukrainoje R. Vaikšnoras tokią žinutę perdavė susitikęs su Ukrainos kariuomenės vadu generolu Oleksandru Syrskyi.
„Lietuvos kariuomenė tęs Ukrainos karių rengimą Lietuvoje ir tarptautiniuose formatuose Interflex bei EUMAM. Toliau rems sužeistų karių gydymą bei reabilitaciją kariuomenės gydymo įstaigose. Bendradarbiaus paramos karinėmis priemonėmis – tokiomis kaip bepilotės bei antidroninės sistemos, artilerijos sviediniai, integruotos oro gynybos sistemos ir kitomis – tiekimo ir koordinavimo klausimais bei pati pagal galimybes rems turimomis priemonėmis kovojančią Ukrainą“, – sakoma kariuomenės pranešime.
R. Vaikšnoras susitiko su Ukrainos kariuomenės vadovybe lankėsi bepiločių sistemų mokymo centre, aplankė netoli Kijivo esantį kuopos atramos punktą, kuris buvo svarbia sėkmingos sostinės gynybos pirmomis plataus masto konflikto dienomis dalimi.
Vienas pagrindinių vizito tikslų – ryšių dėl išmoktų pamokų, ypač susijusių su fortifikacija, ir gerosios praktikos perėmimo iš Ukrainos kovotojų užmezgimas.
„Neabejojama, kad kariaujančios valstybės patirtis yra ypatingai vertinga ruošiantis ateities kovoms, ypatingai žinant, kad priešas yra vienas ir tas pats. Vado delegacija, kurios sudėtyje buvo ir Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų atstovai, lankė ir perėmė gerąsias praktikas iš Kijivo oro gynybos vienetų, kurių kasdienė veikla – saugoti sostinės dangų nuo rusų balistinių ir kruizinių raketų, bepiločių ir pilotuojamų orlaivių atakų“, – sakoma kariuomenės pranešime.
Jame tvirtinama, kad Ukrainos gynyboje prieš teroristinę rusiją labai pasiteisinusi fortifikacinė sistema nėra naujovė, tačiau buvo siekiama įvertinti, kaip efektyviausiai panaudoti tokią priemonę ginantis tiek nuo tiesioginės ir artilerijos ugnies, tiek ir nuo tų pačių dronų savižudžių.