Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Raminta Popovienė kartoja, kad situacija leidžiant moksleiviams skirtus vadovėlius pagal atnaujintas programas – nėra gera. Tačiau, pabrėžia ji, po susitikimo su Nacionalinės švietimo agentūros (NŠA) atstovais buvo sudaryta darbo grupė šiam klausimui spręsti.
„2025 m. rudenį planuojama išleisti pradinio ir pagrindinio ugdymo pagrindinius vadovėlius. Vienuoliktų, dvyliktų klasių mokiniams nėra matematikos vadovėlių, nors jie ruošiasi matematikos egzaminams“, – antradienį Seimo demokratų „Vardan Lietuvos“ frakcijos posėdyje kalbėjo R. Popovienė.
„Situacija dėl vadovėlių nėra gera. Tik pradėjusi dirbti buvau susitikusi su NŠA vadovu, identifikavome problemas. Situacija nėra gera, sudaryta darbo grupė, buvome susitikę su pedagogų asociacijos taryba. Spręsime ir spartinimą vadovėlių leidimą. Keliame klausimą dėl skaitmeninių platformų, kad jos būtų prieinamos visiems, kad leidyklos galėtų į tą visą sistemą įsilieti. Vadovėlių leidyba yra labai svarbu“, – akcentavo ministrė.
Socialdemokratės teigimu, šio klausimo sprendimui nėra galimų greitų išeičių, tačiau ministerija daro viską, ką gali.
„Galbūt pratybų sąsiuviniai galėtų būti skaitmeninėje platformoje, kad tėvams nereikėtų leisti savo lėšų“, – svarstė R. Popovienė.
ELTA primena, kad dar 2023 metų rudenį nelyginių klasių moksleiviams pradėjus mokytis pagal atnaujintas ugdymo programas, mokytojai atkreipė dėmesį į naujų vadovėlių trūkumą.
Reaguodama į nusiskundimus, Vyriausybė praėjusių metų sausį priėmė sprendimą dvigubinti lėšas skaitmeninio ugdymo plėtrai. Taip pat nuspręsta vadovėliams ir mokymo priemonėms, įskaitant ir skaitmenines, skirti beveik 29 mln. eurų.
Šiais metais vadovėlių įsigijimui papildomai skiriama maždaug 10 mln. eurų.
Skaičiuojama, kad per 2023–2024 m. laikotarpį leidyklos išleido daugiau nei 200 pagal naujas programas parengtų vadovėlių ar jų dalių.
![](https://jp.lt/wp-content/uploads/2017/11/elta.png)