R. Mikučionytė. Nesuprantu, kodėl pavadinus žmones jų tikrais vardais – „antivakseriai“ – sulaukiau grasinimų

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖ
FotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
R. Mikučionytė.

Buvau nusprendusi nerašyti savo nuomonės ir jos nepublikuoti, bet… Susiklosčius tokioms aplinkybėmis, kai interneto erdvėse pateikiami atsakymai, komentarai, į kai kuriuos įvykius Lietuvoje ir Panevėžyje, tai ir paskatino rašyti komentarą. 

Esame visi „įšaldyti“ pandemijos gniaužtuose, bet skirtingai vertiname jos padarinius: vieni skiepijasi, kiti, „antivakseriai“, (nebijau taip juos įvardyti) skiepus vadina šio laikmečio baubu. Tačiau, kai matai apsirgusiųjų COVID-19 skaičius, darosi neramu. Tie skaičiai kelia daug klausimų, o, kai išgirsti atsakymus, kad, esą, skiepai yra tokia blogybė ir jų (skiepų) nereikia, nustembi.

Kita vertus, esame šio amžiaus gyventojai ir puikiai žinome skiepų istoriją: skiepų prevencija kartojasi kas šimtmetį ir, jeigu ne skiepai, žmonija būtų išmirusi.

Kaip keista, kodėl šiais laikais, kai esame apsišvietę, puikiai žinome istoriją, prieštaraujame skiepams?

Skiepijamės nuo gripo, nuo encefalito, nuo daugelio kitų ligų, o šiandien, kai esame tiek pažengę ir mokslininkai labai greitai sukuria vakcinas, atsiranda tiek daug priešininkų, kurie aiškina, esą, skiepai – nuodai.

Niekaip nesuprantu, kodėl pavadinus žmones jų tikrais vardais – „antivakseriai“ – sulaukiau grasinimų? Niekaip nesuprantu, kodėl reikia Panevėžio miesto gatvėmis žingsniuoti su fakelais rankose ir, užsidengus veidus, kad niekas neatpažintų ir neišdrįsti paaiškinti, kam reikia tokio žygio? Atsakymo taip ir nesulaukiau.

O tuo tarpu naujienų portalas JP socialiniuose tinkluose buvo išvadintas segregaciniu portalu.

Aiškinu, ką reškia žodis „segregacija“:

„Segregacija – tam tikrų rasinių ar etninių grupių fizinis atskyrimas viešajame gyvenime. Gali būti taikomas tokiose vietose, kaip restoranai, kavinės, viešieji tualetai, mokyklos, kino teatrai, taip pat tokiai veiklai, kaip būsto nuoma ar jo įsigijimas. Segregacija yra dažniausiai uždrausta įstatymų, bet gali egzistuoti kaip socialinė norma. Segregacija gali būti palaikoma įvairiomis priemonėmis: nuo įdarbinimo diskriminacijos ir būsto nuomos ar pardavimo tam tikroms rasinėms ar etninėms grupėms iki linčo teismų.“

Nesu nei užpykusi, nesu priešiškai nusiteikusi prieš kitaip manančius, bet visada svarbiausias dalykas – tiesa, todėl, kai Panevėžio gatvėmis su fakelais žygiuos „antivakseriai“ ir skelbs, kad skiepai – nuodai, visada rašysiu, kad mokslas yra pats svarbiausias dalykas, kuriuo vadovausiuosi rašydama tekstus apie skiepus, apie COVID-19 susirgimus.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Ruošiatės į keliones? Gydytoja įvardijo pavojus ir kaip jų išvengti

JP Redakcija

Metus užbaigiame liūdna statistika: ignoruojant skiepus, sugrįžta pamirštos ligos

JP Redakcija

Lietuvoje pirmą kartą rizikos grupėse esantieji galės pasiskiepyti nuo paukščių gripo

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads