Naujas Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) tyrimas atskleidžia, kad vis daugiau paauglių nekontroliuoja savo naudojimo socialinėmis medijomis, o Lietuvoje šis skaičius viršija pasaulinį vidurkį.
PSO tyrimas rodo, kad nuo pandemijos smarkiai išaugo paauglių, kuriems soc. tinklai kelia priklausomybę, skaičius. Tyrėjams apklausus beveik 280 tūkst. 11–15 metų paauglių, net 11 proc. apklaustųjų yra priskiriami grupei, kuriai soc. tinklai kelia priklausomybę.
„Tele2“ skaitmeninio turinio vadovės Justinos Antropik teigimu, Lietuvoje probleminis socialinių tinklų naudojimas tarp paauglių viršija vidutinį rodiklį, kuris siekia 11 proc., ir sudaro 13 proc. paauglių, t. y. daugiau nei dešimtadalį. Žalingas įsitraukimas į soc. medijas yra didesnis tarp mergaičių nei berniukų ir ryškėja su amžiumi.
Ataskaita atskleidžia, kad kompiuteriniai žaidimai taip pat yra svarbi paauglių bendravimo priemonė internete.
Tyrimo duomenimis, nors didžioji dalis jaunimo yra neprobleminiai žaidėjai, 12 proc. jų patenka į rizikos grupę. Berniukai dažniau ilgai žaidžia kompiuterinius žaidimus ir yra labiau linkę priprasti prie jų nei mergaitės.
J. Antropik pataria, kad stengiantis valdyti laiką praleistą soc. tinkluose, jų programėlėse galima nustatyti laiko apribojimus, kurie padės susikurti sveikesnį santykį su technologijomis.
„Tele2“ atstovė taip pat pataria reguliariai daryti skaitmenines pertraukas bei valdyti iššokančius pranešimus. „Instagram“ ir „Facebook“ programėlėse galima lengvai išjungti arba apriboti pranešimus nustatymuose, taip sumažinant jų trikdžius.