Prokurorai ėmėsi tirti, ar Lietuvos įmonės pažeidė ES Rusijai taikomas sankcijas



Prokurorai pradėjo ikiteisminį tyrimą, kad Lietuvos įmonės galėjo pažeisti Europos Sąjungos (ES) taikomas sankcijas Rusijai.

„Ikiteisminis tyrimas pradėtas šių metų rugpjūčio 10 dieną“, – BNS penktadienį sakė Generalinės prokuratūros atstovė spaudai Rita Stundienė.

Lietuvoje už įgyvendinamų tarptautinių sankcijų pažeidimą numatyta bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki penkerių metų. Tai reglamentuojančiame Baudžiamojo kodekso straipsnyje taip pat numatyta, jog dėl sankcijų pažeidimo turėjo būti padaryta didelė žala Lietuvos interesams.

Prokurorai ikiteisminį tyrimą pradėjo po Užsienio reikalų ministerijos kreipimosi. Ši savo ruožtu reagavo į dienraščio „Verslo žinios“ paskelbtą informaciją, kad dėl Europos Sąjungos Rusijai taikomų sankcijų sunkumų turi ir kelios Lietuvos bendrovės, plėtojusios veiklą Rusijos 2014 metais aneksuotame Kryme.

Publikacijoje minima viena didžiausių Lietuvoje nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Hanner“, Vytauto Lauručio ir Panevėžio įmonės „Pluošto linija“ valdoma Kryme registruota bendrovė „Pluošto linija“, taip pat Raimondo Tumėno valdoma „BT Invest“.

Prokuratūros atstovė spaudai sakė, kad tyrimą dėl galimų sankcijų pažeidimų atliks Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba.

Europos Sąjunga (ES) sankcijas Rusijai paskelbė 2014 metais, jai aneksavus Krymą ir pradėjus remti separatistus rytų Ukrainoje.

Sankcijos numato, kad į ES šalis draudžiama importuoti Krymo ir Sevastopolio kilmės produktus.

Be to, ES šalių piliečiams ir kompanijoms draudžiama investuoti į Krymą ir Sevastopolį: pirkti nekilnojamąjį turtą, finansuoti Kryme veikiančias kompanijas, teikti turistinės veiklos paslaugas, taip pat tiekti šiam regionui transporto, telekomunikacijų, energetikos, gavybos sektorių prekes ir technologijas.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

G. Nausėda EVT vadovui: sankcijos Rusijai gali būti panaikintos tik sustabdžius agresiją

JP Redakcija

Atliekant tyrimą dėl tarptautinių sankcijų pažeidimų, Vilniuje sulaikyta 18 vilkikų ir puspriekabių, keturi įtariamieji

JP Redakcija

Vyriausybė siūlo dar metams pratęsti nacionalines sankcijas Rusijos ir Baltarusijos piliečiams

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads