Profsąjungos pirmininkė: „Achema“ daro spaudimą nerengti streiko, didina algas

AutoriusValdas Pryšmantas (bns)
Fotobns

Streikui vasario 8-ąją besiruošiančios Jonavos azotinių trąšų gamyklos „Achema“ profesinės sąjungos pirmininkė sako, kad bendrovės vadovai sureagavo į kai kuriuos reikalavimus ir pažadėjo didinti atlyginimus bei  daro spaudimą žmonėms nestreikuoti. 

„Achemos“ profesinės sąjungos pirmininkė Birutė Daškevičienė BNS ketvirtadienį sakė, paskelbus streiko datą vadovybė pažadėjo kai kurių pakeitimų, tačiau pagrindinio reikalavimo – pasirašyti kolektyvinę sutartį – neįvykdė.

„Pranešta, kad padaryti pakeitimai, koreguojama naujai siūloma darbo užmokesčio sistema, įvedama 20 proc. premija į tarifinį atlyginimą, todėl daugumos darbuotojų atlyginimai nenukentės. Pagerinimas yra, bet jo nepakanka, kol kas iš darbdavio atstovų kalbos apie kolektyvinės sutarties pasirašymą nesulaukėme. Darbuotojai nori raštiško įsipareigojimo ir be jo nesitrauks“, – BNS kalbėjo B. Daškevičienė.

Be to, jos teigimu, dirbantiems streiko metu darbuotojams siūloma mokėti du-tris kartus didesnį atlyginimą, vadovybė daro  spaudimą, kad žmonės nestreikuotų.

„Tai rodo, kad bendrovė turi galimybę mokėti daugiau, bet jie renkasi tai daryti tik streiko metu. Nepripažįsta profsąjungos, kuriai jau priklauso ne 30, o 40 procentų darbuotojų. Rengiami susirinkimai, darbuotojai kviečiami, jaučiamas spaudimas, trukdoma veiklai“, – sakė profsąjungos pirmininkė.

Jonavos meras Mindaugas Sinkevičius ketvirtadienį pareiškė, kad dėl streiko gali tekti stabdyti gamybą, gamybos procesas gali likti be priežiūros ir kontrolės bei paragino įmonės vadovybę užtikrinti įmonės ir visų rajono gyventojų saugumą.

BNS žiniomis, bendrovės vadovybė ir profsąjunga ketvirtadienį rengia susitikimą ir sieks pasidalinti atsakomybėmis dėl saugumo streiko metu.

B. Daškevičienė tikino neabejojanti, kad gamybą streiko metu teks stabdyti, nes streikuojantys darbuotojai dirba įvairus darbus.

„Nėra kitos išeities, darbuotojai, dirbantys pamainomis, pasišalins iš darbo vietos, o kitos pamainos į darbą neatvyks. Yra penki darbo laiko vienetai, streiko metu į kiekvieną pamainą neatvyks skirtingas skaičius žmonių. Streikuojantys žmonės – nuo administracijos, iki operatorių, inžinierių, technologų – apima visas pareigų rūšis“, – BNS ketvirtadienį sakė profesinės sąjungos pirmininkė.

Ji negalėjo pasakyti tikslaus streikuojančių darbuotojų skaičiaus, tačiau sakė, kad jis gali siekti šimtus.

„Galima kalbėti apie šimtus. Jie pasidaliję į penkias pamainas. Vienu metu bendrovėje dirba apie 600 žmonių, jeigu vienu metu neatvyks 200, tai kyla didžiulė grėsmė gamybos procesui, darbdavys tik konkrečios pamainos metu pamatys, kiek žmonių nėra“, – kalbėjo profsąjungos pirmininkė.

„Achemos“ vadovybė žadėjo situaciją pakomentuoti vėliau.

Bendrovės profsąjungai šiuo metu priklauso apie 37 proc. iš maždaug 1,3 tūkst. bendrovės darbuotojų.

Principinis sprendimas rengti streiką priimtas pernai gruodį, tam pritarė 81 proc. profsąjungos narių – apie 30 proc. visų „Achemos“ darbuotojų.

Didžiausia dujų vartotoja šalyje „Achema“ dėl itin brangių dujų nuo pernai rugsėjo dirba ne visu pajėgumu. Pasak jos vadovo Ramūno Miliausko, gamyklos veikla nuo liepos yra nuostolinga, skelbta, kad ji dirba pagal laikinų prastovų modelį – pamainomis kas dvi savaites, o dalinėse prastovose yra apie 60 darbuotojų.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

VDA: minimalioji mėnesinė alga Lietuvoje 2024 m. buvo didžiausia Baltijos šalyse

JP Redakcija

SADM: socialinių paslaugų srityje dirbančių asmenų atlyginimai augs

JP Redakcija

R. Popovienė nemano, kad mokytojas tapo prestižine profesija: šis pavadinimas neatitinka šiandienos situacijos

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads