Pritarta siūlymui laiku nepasitikrinusių sveikatos vairuotojų pažymėjimus skelbti negaliojančiais

Autoriusjp
Fotobns


Seimas po svarstymo pritarė Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisų projektui. Svarstomais pakeitimais siūloma nepasitikrinusių sveikatos nustatytu periodiškumu vairuotojų turimus vairuotojo pažymėjimus skelbti negaliojančiais.

Pašalinus priežastis, lėmusias vairuotojo pažymėjimo paskelbimą negaliojančiu, vairuotojo pažymėjimas būtų vėl skelbiamas galiojančiu automatinėmis priemonėmis tai pažymint Kelių transporto priemonių vairuotojų registre.

Įstatymo projektu siūloma atsisakyti šiuo metu galiojančio draudimo vairuotojams naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis, jeigu jomis naudojamasi rankomis, išskyrus atvejus, kai stovinčios motorinės transporto priemonės variklis išjungtas. Siūloma drausti naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis, (jeigu jomis naudojamasi rankomis) tik transporto priemonei judant.

Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Teisės ir teisėtvarkos komitetas atsižvelgė į Vadovybės apsaugos tarnybos siūlymą ir į projektą įtraukė nuostatą, kuria siūloma drausti dalyvauti viešajame eisme transporto priemonėms, kurios nepriskirtos specialiosioms transporto priemonėms, tačiau yra su specialiaisiais šviesos ir (arba) garso signalais ir (arba) pažymėtos taip pat ar panašiai, kaip žymimos specialiosios transporto priemonės.

Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisų projektui ir lydimiesiems teisės aktams po svarstymo pritarė 98, prieš balsavo 7, susilaikė 6 Seimo nariai.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Pasikeitė tvarka dėl vairuotojo pažymėjimo galiojimo: draudimo ekspertas primena, ką svarbu žinoti

JP Redakcija

Policija šįmet panaikino 136 paskyras, siūlančias neteisėtai įgyti vairuotojo pažymėjimus

JP Redakcija

Trečdalis lietuvių vėluoja prasitęsti vairuotojo pažymėjimą

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads