Pristatyta nauja kompensuojamųjų vaistų išdavimo tvarka: manoma, kad bus pigesni



Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pirmadienį pristatė įsigaliojančią patobulintą „pirmojo paskyrimo“ kompensuojamųjų vaistų išdavimo tvarką.

„Tie pakeitimai nesudėtingi – vienas iš jų yra termino prailginimas. Anksčiau paskyrimu buvo laikoma, kai vaistas išrašomas praėjus 6 mėnesiams po vartojimo. Dabar tas terminas yra 12 mėnesių. Vienas iš priekaištų buvo, kad laikas per trumpas, todėl jis pakeistas“, − spaudos konferencijoje žurnalistams sakė A. Veryga.

„Mes kalbame apie pacientus, kuriems vaistai skiriami pirmą kartą arba po labai ilgo laiko. Tai priemonė, skatinanti vaistų gamintojus konkuruoti dėl kainos“, – pridūrė ministras.

Teigiama, kad pigiausias kompensuojamasis vaistas pacientams bus išduodamas jį paskyrus pirmą kartą arba po ilgesnio kaip metų laikotarpio.

Taip pat tvarkoje pakeista tai, kad sutrikus ekonomiškiausio vaisto tiekimui ir vaistinėms neturint galimybių jo užsakyti, pacientams bus išduodamas kitas tos pačios veikliosios medžiagos ir dozuotės mažiausios kainos vaistas.

A. Veryga.

Šie pokyčiai įsigalioja nuo liepos 1 dienos.

„Pirmojo paskyrimo“ receptinių vaistų išdavimo tvarka buvo tobulinama keletą mėnesių – prieš tai ji įsigaliojo kovo pirmąją, tačiau netrukus buvo atšaukta dėl kilusios kritikos.

Tvarką kritikavo ir kai kurie pacientų organizacijų atstovai, ir kai kurie medikai. Anot jų, kai kurie pigiausi vaistai neužtikrina kokybiško ir efektyvaus gydymo, todėl jie piktinosi, kad tokiu būdu ribojama galimybė rinktis ir siekiama taupyti pacientų sveikatos sąskaita.

Anot A. Verygos, „pirmasis paskyrimas“ nėra taikomas nuolat vartojamiems vaistams, tad lėtinėmis ligomis sergantiems pacientams, kuriems jau yra parinkti tinkami vaistai, ši tvarka neaktuali.

Teigiama, kad naujoji tvarka negalios ir biologiniams bei mažo terapinio indekso medikamentams – tokiems vaistams, kurie turėtų neigiamos įtakos ligai.

„Kaip pavyzdys, tai galėtų būti priešepilepsiniai vaistai, kurių net ir mažas pasikeitimas gali sukelti ligos pablogėjimą“, – teigė A. Veryga.

Pasak ministro, jeigu nenorima turint receptą įsigyti kompensuojamąjį vaistą pagal „pirmąjį paskyrimą“, žmogui išlieka teisė įsigyti norimą vaistą, tačiau už jį teks mokėti visą kainą.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

SAM: valstybė kompensuos 11 naujų vaistų vėžio gydymui

JP Redakcija

Nereceptiniais vaistais nuo šiol galima prekiauti interneto platformose, programėlėse

JP Redakcija

Nepermokėkite už kompensuojamuosius vaistus: paprasti žingsniai mažesnėms išlaidoms

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads