Prisiekę žvejai užsėdo Senvagę: prasidėjo amūrų žvejybos sezonas



DSC_0020
Baltasis amūras atlieka tvenkinio švarintojo funkciją, nes maitinasi sužėlusiais augalais, stambiais dumbliais. Šią žuvį galima papildomai maitinti, nes kitaip gali sunaikinti visus tvenkinio augalus.

Panevėžio miesto širdyje – Senvagėje – prasidėjo Amūrų žvejybos sezonas. Jo pradžia paskelbta nuo rugpjūčio paskutinio penktadienio ir tęsis iki gegužės 1 dienos. Aplinkosaugininkai dar pavasarį į Senvagę prileido amūrų už kone 340 eurų.

Pasak Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento direktoriaus Valdemaro Jakšto, amūrai pirmą kartą į Senvagės vandenį buvo įleisti dar 2003 metais. Kadangi Senvagės vanduo – stovintis, jis įšyla daug greičiau, o šios žuvys šiltame vandenyje daug aktyvesnės.

Tačiau tam, kad amūrai galėtų išgyventi per žiemą ir neuždustų, šiems būtina prakirsti eketes bei valyti sniegą, tam, kad saulės spinduliai galėtų šildyti ledą.

„Jau kelinti metai organizuojama amūrų žvejojimo šventė tam, kad sutaupytume lėšas žiemą. Pavasarį miesto savivaldybė nuperka 70 kg amūrų už 340 eurų, kurie įleidžiami į Senvagės vandenį. Per vasarą šie tvarko pakrantę ir valo vandenį nuo žalumynų. Rudenį tam, kad nereiktų kirsti ekečių ir valyti ledo, organizuojamas amūrų gaudymo čempionatas“, – naujienų portalui JP pasakojo V. Jakštas.

jakstas
Pasak V. Jakšto (kairėje), amūrai pirmą kartą į Senvagės vandenį buvo įleisti dar 2003 metais.

Senvagėje sutiktas žvejojantis panevėžietis Vilius atskleidžia paslaptį: pasirodo, amūrams, smaguriaujantiems šviežiais žalumynais, patinka ir masaliniai kukuliai, ypač jei jie kvepia dumbliais.

Šios žuvys įveisiamos užželiančiuose vandens telkiniuose, kad atliktų žoliapjovių funkcijas. Kam teko laimė matyti, kaip šios žuvys vykdo savo „pareigas“, tas nepamirš reginio, kai gigantiška žuvis, užėmusi vertikalią padėtį, skabo nuo dugno vandenžolių ūglius.

Baltasis amūras atlieka tvenkinio švarintojo funkciją, nes maitinasi sužėlusiais augalais, stambiais dumbliais. Šią žuvį galima papildomai maitinti, nes kitaip gali sunaikinti visus tvenkinio augalus.

Amūras ypač mėgsta šviežiai nupjautą žolę. Paprastai vienai 0,5-1 kg svorio žuviai savaitei užtenka 0,5-1 kg žolės, kuri įmetama į tvenkinį mažais kiekiais kiekvieną dieną.

„Daugiau žolės, nei žuvys sugeba suėsti per kelias valandas, mesti į tvenkinį nereikėtų, nes nesuėstai žolei yrant pradės kauptis dumblas ir Senvagė užaks“, – teigė ilgametis žvejys.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Įsigalioja draudimas žvejoti lydekas, leidžiama – vėgėles

JP Redakcija

ŽŪM: dėl sustabdytos veiklos žvejai sulauks kompensacijų

JP Redakcija

Vėl leidžiama žvejoti marguosius upėtakius ir sykus

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads