Prisiekė Seimo narė I. Haasė

I. Haasė.

Šiandien Seimo posėdyje prisaikdinta Seimo narė Irena Haasė. Parlamentarės priesaiką priėmė Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas, kuris paaiškino Konstitucijoje ir Seimo statute įtvirtiną teisinį reguliavimą, susijusį su Seimo nario priesaikos davimu.

„Konstitucinis Teismas savo baigiamuosiuose aktuose yra konstatavęs, kad Seimo nario priesaika nėra vien formalus ar simbolinis aktas. Ji nėra vien iškilmingas priesaikos žodžių ištarimas ir priesaikos akto pasirašymas. Seimo nario priesaikos aktas yra konstituciškai ir teisiškai reikšmingas. Duodamas priesaiką išrinktas Seimo narys viešai ir iškilmingai įsipareigoja veikti taip, kaip įpareigoja duota priesaika, ir jokiomis aplinkybėmis jos nesulaužyti. Iš Seimo nario priesaikos jam kyla pareiga gerbti ir vykdyti Konstituciją, įstatymus, sąžiningai vykdyti Tautos atstovo pareigas“, – sakė D. Žalimas.

I. Haasė, surinkusi 60,89 proc. nuo balsavime dalyvavusių rinkėjų balsų, nugalėjo rugsėjo 30 d. vykusiame pakartotiniame balsavime rinkimuose į Lietuvos Respublikos Seimą Zanavykų rinkimų apygardoje Nr. 64. Antras liko pats save išsikėlęs Mindaugas Bastys, už kurį balsavo 35,47 proc. balsuoti atėjusių rinkėjų.

Po priesaikos I. Haasė pasirašė vardinį priesaikos lapą. Prisiekusi išrinkta Seimo narė įgijo visas Tautos atstovo teises.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

K. Budrys sako, kad dėl R. Žemaitaičio pasisakymų Lietuvos diplomatams padaugėjo darbo

JP Redakcija

Kreipėsi į Seimo etikos sargus dėl naujų R. Žemaitaičio pasisakymų: klausimų sukėlė politiko teiginiai apie demokratiją

JP Redakcija

J. Olekas nesutinka su S. Skvernelio kritika socialdemokratams: jis atvedė R. Žemaitaitį į koaliciją

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads