Prezidentė: susisiekėme su Vokietijos kanclerės biuru dėl nepriklausomybės akto grąžinimo atnaujinta

D. Grybauskaitė.

Pareigūnai susisiekė su Vokietijos kanclerės Angelos Merkel biuru dėl Berlyne rasto Lietuvos nepriklausomybės akto ir tiria jo grąžinimo galimybę, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Jau susisiekėme su kanclerės A.Merkel ofisu ir pradėjome tirti galimybes, kaip ir kada galima būtų sugrąžinti šį dokumentą į Lietuvą“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė D.Grybauskaitė.

Prezidentės teigimu, rastas aktas yra geriausia dovana Lietuvai nepriklausomybės šimtmečio proga.

Ji teigė kol kas nespėjusi su A.Merkel pakalbėti asmeniškai, nes kanclerė šiuo metu yra išvykusi iš Vokietijos.

Šalies vadovė optimistiškai vertino galimybes Lietuvai susigrąžinti nepriklausomybės aktą. Ji teigė neabejojanti Vokietijos geranoriškumu.

„Turint galvoje draugiškų santykių lygmenį, tikrai neabejoju, kad Vokietija sieks savo įstatymų rėmuose mums sugrąžinti tą dokumentą“, – sakė D.Grybauskaitė.

Trečiadienį Vokietijos diplomatiniame archyve Berlyne rastas Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto originalas lietuvių kalba, BNS patvirtino dokumentą radęs Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Liudas Mažylis.

Aktas Vokietijos užsienio reikalų ministerijos politiniame archyve saugomas dokumentų bylų grupėje, pavadintoje „Baltijos provincijų ateitis: Lietuva“.

Jono Basanavičiaus pirmininkaujama Lietuvos Taryba Nepriklausomybės aktą pasirašė 1918 metų vasario 16 dieną Vilniuje. Iki šiol nebuvo žinoma nė apie vieno akto originalo buvimo vietą.

bns


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

D. Grybauskaitė Sausio 13-osios minėjime: laisvė bet kada gali būti vėl testuojama

JP Redakcija

D. Grybauskaitė tapo „Atlantic Council“ Tarptautinės patarėjų tarybos nare

JP Redakcija

D. Grybauskaitė kartu su kitomis pasaulio lyderėmis ragina tarptautinę bendruomenę solidarizuotis su Sakartvelu

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads