Prezidentas 48 kariūnams suteikė pirmąjį karininko – leitenanto laipsnį

AutoriusJP
FotoR. Dačkus / LR Prezidento kanceliarija


Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos absolventams suteikė pirmąjį karininko – leitenanto laipsnį.

S. Daukanto aikštėje vykusioje iškilmingoje ceremonijoje Tėvynei prisiekė 48 ką tik studijas akademijoje pabaigę kariūnai. Dauguma jų įgijo pėstininkų būrio vado kvalifikaciją ir tarnaus Sausumos, po vieną absolventą – Karinėse oro ir jūrų pajėgose.

Su didelėmis viltimis žvelgiame į Jus, Tėvynei prisiekusius karininkus, tikėdamiesi iš Jūsų pasiaukojamos tarnybos ir neblėstančios ištikimybės duotam žodžiui. Netrukus Jūs su šviežia energija įsiliesite į stiprėjančią Lietuvos kariuomenę ir praturtinsite ją įgytomis žiniomis bei gebėjimais“, – sveikindamas karininkus teigė Prezidentas.

Šalies vadovas pabrėžė, jog pradedantiems tarnybą karininkams svarbu prisiminti praeitį ir semtis iš jos įkvėpimo, tačiau kartu nepamiršti žvelgti į ateitį ir jausti atsakomybę už nepriklausomos Lietuvos valstybės žmonių gerovę ir saugumą.

Baigę mokslus ir uždarę vienas duris, nuo šiol atidarysite daugelį kitų. Kur bebūtumėte – ar kasdienėje tarnyboje, ar sunkiose pratybose, ar tolesniuose vadų kursuose – niekada nepamirškite, kad Jūsų šventa užduotis – būti nuolatinėje parengtyje. Tik sunkiai dirbdami, mokydamiesi iš geriausių ir siekdami tapti tikrais savo srities profesionalais, būsite tvirtu ramsčiu, kokio neramiais laikais reikia mūsų Tėvynei Lietuvai“, – S. Daukanto aikštėje vykusioje ceremonijoje sakė valstybės vadovas.

Tai yra jau 27-oji Lietuvos karo akademijos absolventų laida. 42 vaikinai ir 6 merginos prisiekė ištikimai tarnauti Lietuvos valstybei, negailėdami jėgų ir gyvybės ginti Tėvynę, jos laisvę ir nepriklausomybę.

Prezidentas Karo akademijos absolventams palinkėjo niekada nenustoti tobulėti, puoselėti pasitikėjimą vienas kitu ir drąsiai žvelgti į bet kokius ateities iššūkius.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

G. Nausėda pasveikino popiežių Pranciškų su dvyliktosiomis išrinkimo metinėmis

JP Redakcija

V. Adamkus paguldytas į ligoninę

JP Redakcija

G. Nausėda apie dalies politikų skepsį branduolinio „skėčio“ idėjai: sakyti, kad mums nereikia – neatsakinga

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads