Premjeras Gintautas Paluckas sako, kad nutraukus ikiteisminį tyrimą dėl „aušriečių“ lyderio Remigijaus Žemaitaičio, koalicija turėtų svarstyti jo kandidatūrą į Seimo vicepirmininkus.
„Tie papildomi ikiteisminiai tyrimai, kurie atsirado, tikrai keičia tam tikras aplinkybes, bet ikiteisminių tyrimų, pagal baudžiamąjį procesą, trukmė yra ribota ir, išsprendus šiuos klausimus, koalicija tikrai galėtų ir turėtų svarstyti R. Žemaitaičio kandidatūrą“, – Žinių radijui sakė Vyriausybės vadovas.
R. Žemaitaitis yra teisiamas dėl neapykantos kurstymo prieš žydus, gruodį Seimas panaikino jo teisinę neliečiamybę.
Lapkritį prokuratūra pradėjo dar vieną ikiteisminį tyrimą, susijusį su R. Žemaitaičiu – dėl galimo neapykantos kurstymo, kviečiant žmones uždegti žvakutes prie konservatoriaus Vytauto Landsbergio namų ir dėl galimo tuometinės premjerės Ingridos Šimonytės šmeižimo.
„Tuo atveju, jei ikiteisminiai tyrimai būtų nutraukti, tos aplinkybės grįžtų į tas, kuriuos buvo prieš tai, kurios buvo žinomas, niekas dėl jų nediskutavo ir sudarant koaliciją čia nebuvo didelė paslaptis“, – sakė G. Paluckas.
„Kalbant apie bylą, kuri nagrinėjama teisme, geriausia būtų sulaukti bylos pabaigos, bet lygiai taip pat, žmogus yra nekaltas, kol jo kaltė nėra įrodyta teisme, todėl kaltumo prezumpcijos nereikėtų primetinėti niekam“, – kalbėjo premjeras.
„Aušriečių“ lyderis pirmadienį pranešė, kad jeigu nebus vykdoma koalicijos sutartis dėl antro „Nemuno aušros“ Seimo vicepirmininko, partija gali trauktis iš valdančiosios koalicijos.
Koalicijos sutartyje „Nemuno aušrai“ numatyti du Seimo vicepirmininko postai. Seimo pirmininko pavaduotoja jau paskirta šios frakcijos narė Agnė Širinskienė, o į antrą poziciją pretenduoja R. Žemaitaitis.
Seimo pirmininkas S. Skvernelis teigia R. Žemaitaičio kandidatūrą į vicepirmininkus teiksiąs į tik, kai bus išspręstos jo „teisinės problemos“.
R. Žemaitaitis trečiadienį tvirtino, kad prieš pasirašant koalicijos sutartį nekelta sąlygų dėl jo kandidatūros.
Pagal Seimo statutą, parlamento vadovas iš viso gali turėti septynis pavaduotojus. Šeši paskirti per pirmąjį Seimo posėdį.
Valdančiąją koaliciją sudarė Lietuvos socialdemokratų partija, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ ir partija „Nemuno aušta“. Iš viso ji Seime turi 86 atstovus.