Pranešimų apie žalingą turinį internete šiemet išaugo 5 kartus



Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) pirmąjį šių metų ketvirtį gavo 1264 pranešimus apie neteisėtą ar žalingą turinį internete – penkis kartus daugiau nei pernai sausio-kovo mėnesiais (250 pranešimų).

Interneto naudotojai siuntė pranešimus apie informaciją, susijusią su rasinės ir tautinės nesantaikos kurstymu, pornografija, vaikų seksualiniu išnaudojimu, smurtu ar patyčiomis prieš asmenis, narkotinių medžiagų platinimu, taip pat apie neleistiną asmeninės informacijos skelbimą, teigiama RRT pranešime.

Po tyrimo tolesnių veiksmų imtasi 192 atvejais: 15 pranešimų persiųsta Policijos departamentui, 5 – Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai, 41 pranešimas apie vaikų seksualinio išnaudojimo vaizdus – kitų šalių karštosioms linijoms.

Įvairių šalių interneto paslaugų teikėjams, svetainių savininkams, socialinių tinklų valdytojams persiųstas 131 pranešimas, iš jų 89 – socialinio tinklo „Facebook“ administratoriams apie galimą narkotinių medžiagų (kanapių) platinimą šiame tinkle.

Taip pat RRT specialistai suteikė 83 konsultacijas socialinių tinklų naudotojams dėl neteisėtai paskelbtos asmeninės ar žalingos informacijos pašalinimo, užgrobtų paskyrų susigrąžinimo, tinkamų saugumo ir privatumo parinkčių nustatymo socialiniuose tinkluose.

RRT interneto karštoji linija Lietuvoje pagal Europos Komisijos Saugesnio interneto projektą veikia nuo 2007 metų. Šiuo metu 45 pasaulio šalyse veikia 51 tokios linijos, kurias jungia INHOPE. RRT karštoji linija yra INHOPE narė nuo 2008 metų.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

40 proc. paauglių bent kartą per savaitę jaučiasi „perdozavę“ interneto

JP Redakcija

Saugesnio interneto savaitė: kaip saugiau naudotis viešosiomis elektroninėmis paslaugomis?

JP Redakcija

Ar įmanoma, kad Lietuvoje visiškai dingtų internetas?

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads