11.9 C
Panevėžys
Sekmadienis, 29 rugsėjo, 2024

Po mobilizacijos pratybų ketinama parengti analizę dėl pokyčių įstatymuose

AutoriusBNS
FotoBNS

Po šią savaitę vykusių mobilizacijos pratybų artimiausiu metu ketinama parengti analizę dėl teisinės bazės koregavimo ir priemonių įsigijimo, padėsiančių užtikrinti sklandesnį mobilizacijos procesą, skelbė Vyriausybės komunikacijos departamentas.

Anot pranešimo, atsižvelgiant į šiuos poreikius institucijos gaus konkrečias užduotis dėl pajėgumų ir sąveikos stiprinimo.

Tokią analizę ketinama parengti ketvirtadienį pasibaigus Mobilizacinės sistemos patikrinimo pratyboms „Vyčio skliautas 2024“.

Jų metu įvertinta Valstybės mobilizacinės sistemos būklė, testuotas esminis valstybės persitvarkymas ir išteklių sutelkimas pasirengiant šalies gynybai ir vykdant gyvybiškai svarbias funkcijas kritiniu momentu.

„Šios pratybos kartu apėmė ir daug išoriškai nematomų, tačiau kertinių mobilizacinės sistemos elementų, o dabar laukia prasmingas ir ne mažesnis iššūkis – surinkti visas pamokas ir kryptingai tobulinti mobilizacijos sistemą“, – pranešime cituojama Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė.

Po pirminio pratybų vertinimo identifikuotos institucijų mobilizacinės užduotys, kurias reikės tikslinti. Taip atsirado poreikis institucijoms priskirti naujas mobilizacines užduotis, kurios išplės mobilizacinės sistemos galimybes ruoštis ir atremti įvairaus pobūdžio rizikas ir grėsmes.

Pratybų dalyviai veikė simuliuojamoje hibridinių ir konvencinių grėsmių aplinkoje, pateikiant kuo realesnę situaciją. Siekta identifikuoti silpnąsias grandis, didžiausias rizikas, kylančias valstybei, kai dėl priešiškų veiksmų patiriamos masinės informacinės ir kibernetinės atakos, dingsta elektros energijos tiekimas, neveikia mobilus ryšys ir internetas, sutrinka gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos, vykdomos diversijos bei būtina gyventojų evakuacija.

Anksčiau šią savaitę Lietuvos pareigūnai teigė, kad institucijų pasirengimas karui ar ekstremalioms situacijos – kur kas geresnis nei anksčiau, tačiau pratybose vis tik identifikuotos spragos, susijusios su medikamentų gabenimu, karinės pagalbos ir evakuacijos srautų derinimu.

Kartu su institucijomis pratybose taip pat dalyvavo visų 60 savivaldybių administracijos bei kitos institucijos ir įstaigos, turinčios mobilizacinių užduočių. Šiose pratybose aktyviai veikė ir nevyriausybinės organizacijos: Raudonasis kryžius, Maisto bankas, „Caritas“, „Maliečiai“, Šaulių sąjunga.

Pasak pranešimo, tokiose situacijose jų indėlis ir sąveika su institucijomis yra kritiškai svarbūs, kadangi leidžia pasitelkti papildomus žmogiškuosius ir kitus resursus, kurių krizinėse situacijose visada trūksta.

Iš viso pratybose dalyvavo apie tūkstantis valstybės tarnautojų, pareigūnų, savivaldybių atstovų bei savanorių.

Pratybas „Vyčio skliautas 2024“ koordinavo Nacionalinis krizių valdymo centras bei Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos. Tokio masto pratybos Lietuvoje vyko pirmą kartą.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio miesto savivaldybėje surengtos stalo pratybos: tikrinamas pasirengimas ekstremalioms situacijoms

confident-noyce

A. Bilotaitė: rudenį turėtų įvykti nacionalinės evakavimo pratybos.

confident-noyce

Lietuvoje prasideda vienas intensyviausių pratybų periodų – dalyvaus per 20 tūkst. karių

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau