-0.2 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 12 gruodžio, 2024

Planuojate žiemos atostogas? Pasiūlė sprendimą, kuris padės rasti pamestą bagažą

AutoriusJPFotoFREEPIK.COM

Grįžtate namo su pilnu lagaminu lauktuvių iš egzotiškojo Tailando. Nekantraujate su artimaisiais pasidalinti šviežia papaja, tačiau… jūsų bagažas vėluoja. Tolimesnes atostogų kryptis mėgstantiems žmonėms, vienas aktualiausių rūpesčių yra saugiai parsiskraidinti bagažą. Nuo šiol galėsite savo daiktus padėti surasti oro linijoms patys. „iPhone“ operacinės sistemos atnaujinimas leis dalintis „AirTag“ sekiklių lokacijomis. Arnoldas Lukošius, „Tele2“ Inovacijų ekspertas, sako, kad atnaujinimas atveria naujas galimybes stebėti ir valdyti savo daiktus išmaniuoju telefonu.

„iPhone“ pristato funkciją, kuri leis naudotojams laikinai pasidalinti lokacijos nuorodomis iš „AirTag“ arba „Find My“ programėlių. Augintinių, daiktų ar bagažo buvimo vieta bus galima pasidalinti su kitais žmonėmis arba, pavyzdžiui, oro linijomis. „Apple“ pranešė, kad jau bendradarbiauja su daugiau nei 15 aviakompanijų.

Nors situacija gerėja, pamestų ar vėluojančių bagažų galimybė vis dar kelia nerimą lėktuvų keleiviams. JAV 1 proc. visų keleivių skundų yra susiję su netinkamu bagažo tvarkymu, pavyzdžiui, vėlavimu, pametimu ir pan. 2019 metais vėluojantys žmonių daiktai JAV aviacijos sektoriui kainavo per 2,5 mlrd. dolerių. Tai rodo didelį potencialą efektyviau valdyti išteklius ir ieškoti sprendimo būdų, kad bagažas būtų valdomas atsakingiau. „Statista“ tyrimo duomenimis, dažniausiai bagažas pasimeta persėdant į kitą skrydį (37 proc. atvejų), o kas penktas lagaminas dingsta dėl to, kad buvo nepakrautas į lėktuvą (20 proc.).

„Kontrolės jausmas gali sumažinti stresą. Net jei žinote, kad jūsų bagažas dingo, jausitės geriau, kai matysite jo buvimo vietą ir galėsite pasidalinti šia informacija su oro uosto darbuotojais. Pastaraisiais metais išpopuliarėję „AirTag“ sekikliai tapo puikia priemone prižiūrėti augintinius ar rasti pamestus raktus. Iki šiol šiuos sekiklius buvo galima stebėti per savo telefoną arba dalintis nuoroda su artimais žmonėmis. Tačiau dabar naujos funkcijos leidžia dar paprasčiau kontroliuoti savo daiktų buvimo vietą, o tam tikrais atvejais – lengviau juos susigrąžinti,“ – teigia A. Lukošius.

Pasirodys jau šį gruodį

„iOS 18.2“ versijos „Find My“ programėlėje atsiranda nauja funkcija „Pasidalinti daikto vieta“ (angl. Share Item Location). Ji sukuria nuorodą, kurią galima nusiųsti bet kam, ne tik jūsų jau turimiems ir patikimiems kontaktams. „Apple“ įrenginiuose ši nuoroda atsidarys „Find My“ programėlėje ir leis kitam asmeniui matyti „AirTag“ lokaciją. Įrenginiuose, kurie nėra „Apple“ gamintojo, nuoroda atsidarys interneto puslapyje su žemėlapiu, rodančiu paskutinę žinomą daikto vietą.

Anot „Tele2“ Inovacijų eksperto, nuoroda automatiškai nustos galioti tada, kai pamestas daiktas jums grąžinamas. Taip pat galėsite matyti, kiek žmonių peržiūrėjo sukurtą nuorodą, o papildoma parinktis leis pasidalinti savo telefono numeriu ir el. pašto adresu, kad rastas daiktas galėtų būti lengviau grąžinamas jums.

Ši funkcija bus pristatyta su „iOS 18.2“ versija, kuri turėtų pasirodyti jau netrukus – gruodžio mėnesį. Ji taps prieinama kartu su kitomis „Apple“ išmaniosiomis naujovėmis, įskaitant „ChatGPT“ integraciją. „Share Item Location“ funkcija jau pasiekiama viešoje „iOS 18.2“ beta versijoje. Norint ja naudotis, reikės „iPhone X“ arba naujesnio modelio išmaniojo telefono, pavyzdžiui,  „iPhone XS“, „iPhone 11“ ar vieno iš kitų naujausių įrenginio modelių. Ar Lietuvoje veiks ši funkcija, paaiškės, kai bus galima parsisiųsti „iOS 18.2“ atnaujinimą.

2023 m. rugsėjį „Apple“ pristatė funkciją, leidžiančią nuolat dalintis „AirTag“ buvimo vieta su grupe iki penkių papildomų žmonių. Tai leido visai šeimai kartu stebėti augintinių, transporto priemonių ar kitų bendrų daiktų buvimo vietą. Netrukus pasirodysiantis atnaujinimas dar labiau praplečia šias galimybes.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Priklausomybė nuo meilės: kaip pažinčių programėlės „išnaudoja“ vartotojus

confident-noyce

Ar įmanoma sukurti mobilias programėles, neturint programavimo patirties?

confident-noyce

Radiacinės saugos centras kurs mobiliąją programėlę

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau