Ekonomikos ir inovacijų ministerija planuoja, kad šalyje iki 2030 m. turėtų atsirasti dvi naujos laisvosios ekonominės zonos (LEZ), o tam numatyta skirti apie 30 mln. eurų. Visgi dalis jau veikiančių LEZ valdytojų stebisi tokiais planais ir sako, kad pirmiau reikėtų didinti jau įsteigtų LEZ patrauklumą investuotojams, rašo „Verslo žinios“.
Šiaulių ir Kėdainių LEZ valdybos narys Giedrius Valuckas, vz.lt pasakojo, kad, viena vertus, stengtis pasiūlyti investuotojams daugiau „nusileidimo aikštelių“ atitinka valstybės interesą, tačiau pirmiau reikėtų iki galo užpildyti Kėdainių, Šiaulių, Naujosios Akmenės bei Marijampolės LEZ.
„Atokesni, mažiau išvystyti regionai rizikuoja dar labiau mažinti plėtros greitį, jei nacionaliniu mastu bus susitelkta į ir taip populiarių regionų vystymą“, – kalbėjo G. Valuckas.
Panašios nuomonės laikosi ir Klaipėdos LEZ vadovas Eimantas Kiudulas. Jis siūlo maksimaliai išnaudoti esamų LEZ infrastruktūrą ir galimybes.
„LEZ kaip palankesnių mokesčių tarifų erdvės koncepcija visame pasaulyje eina į antrą planą. Didelę dalį investuotojų sprendimų lemia kiti, nemokestiniai argumentai: verslo bendruomenė, infrastruktūra, prieiga prie kvalifikuotų talentų, integracija į transporto tinklus, įsikūrimo ir plėtros greitis, partnerystės“, – vz.lt nurodė E. Kiudulas.