Pirmuosius keturis elektrinius laivus kelionėms Nerimi planuojama pirkti spalį–lapkritį

AutoriusBNS
FotoBNS


Vilniaus miesto savivaldybei nuo kitų metų ketinant pradėti keleivių plukdymą Nerimi, sostinės viešojo transporto bendrovė „Vilniaus viešasis transportas“ pirmųjų keturių elektrinių laivų pirkimą planuoja paskelbti spalį arba lapkritį, prieš tai pasikonsultavus su rinka.

Įmonė paskelbė dalyvių kvalifikacijos atitikimo konkursą bei iki spalio 3 dienos konsultuosis su rinka, pranešė „Vilniaus viešasis transportas“.

„Potencialūs laivų gamintojai bei tiekėjai jau dabar gali registruotis sistemoje ir artimiausiais mėnesiais, mums organizuojant konkrečius pirkimus, atrinkti kvalifikuoti tiekėjai galės teikti pasiūlymus pagal nustatytus techninius laivų reikalavimus“, – pranešime sakė įmonės vadovas Ignas Degutis.

Pasak įmonės, konsultuojantis su rinka siekiama gauti ekspertų ir gamintojų pasiūlymų ar rekomendacijų, įvertinti, kaip pritaikyti laivų techninės specifikacijos parametrus.

Vilniaus miesto taryba rugpjūčio pabaigoje pritarė idėjai nuo kitų metų Nerimi pradėti elektrinio vandens transporto maršrutą.

Anot savivaldybės, elektrinį vandens transportą į Vilniaus viešojo transporto sistemą planuojama integruoti trimis etapais. Pirmuoju – sukuriant susisiekimo jungtį tarp sostinės centro ir Žirmūnų su šešiomis prieplaukomis.

Antrojo ir trečiojo etapų įgyvendinimas priklausys nuo laivybai būtinos infrastruktūros įrengimo laiko ir techninių galimybių vykdyti laivybą atitinkamoje Neries upės atkarpos dalyje.

Tikimasi, kad tokį transportą gyventojai galės išbandyti 2025 metų vasarą.

Pasak savivaldybės, vandens transporto integracija siekiama mažinti automobilių transporto srautą į centrinę miesto dalį.

Ateityje įgyvendinus antrąjį ir trečiąjį etapus, ketinama sukurti jungtis su savivaldybės numatomomis automobilių parkavimo aikštelėmis. Jose automobilius pastatę gyventojai ar miesto svečiai kelionę į centrinę miesto dalį galėtų tęsti  vandens transportu.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Aplinkos ministerija įtaria, jog vietoje Nemuno valymo Alytuje upė buvo pagilinta

JP Redakcija

Klaipėda pradėjo kruizų sezoną – britų laivas „Ambience“ atplukdė 1,3 tūkst. keleivių

JP Redakcija

Ieškoma, kas Vilniuje įrengs prieplaukas kelionėms Nerimi

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads